ללא ספק זה היה סופ"ש של אלון דאי נהג המירוצים מאשדוד, שבדרך לזכייה היסטורית באליפות הנסאקר האירופאית. דאי בן - 26 מאשדוד. השלים ניצחון כפול בסופ"ש, כולל אחד היום והוא בדרך להישג היסטורי ועצום.

לאחר שניצח במהלך סופ"ש ועבר במקום הראשון, קיבל יתרון במירוץ שנערך היום (א') וזינק מהמקום הראשון ולא איבד את המקום הראשון עד הסיום. 

ההישג של דאי גדול אף יותר לאחר שסבל במהלך המירוץ של היום (א') משתי תאונות שעיכבו אותו, אך הכישרון והדבקות במטרה של דאי סייעו לו לסיים במקום הראשון חרף כל העיכובים. 

דאי חצה את קו הסיום בפער של כארבע שניות לפני המקום השני, ובעיקר בפער גדול מול שני המתחרים האחרים לאליפות, בורחה גרסיה הספרדי שסיים 15 ואנתוני קומפן הבלגי שסיים במקום ה-16. 

"זה היה ניצחון קל יחסית", הודה דאי בשיחה עם ynet בסיום המירוץ. "לא דחפתי חזק, נהגתי רגוע כשהמטרה שלי הייתה לשמור על האוטו. הדבר האחרון שרציתי הייתה תקלה טכנית. הנהגים שמאחורי הסתבכו בקרבות ביניהם ולא איימו עלי. אבל בכל פעם ששוב התרחשה תאונה, נכנסה מכונית קוצבת וזינקו מחדש, היתרון שלי נמחק והייתי צריך לבנות את ההובלה מחדש".  

צילום:  Stephane Azemard

מאחר והסבב הוגדר כ"פלייאוף", דאי זכה לניקוד כפול, כך שלמירוץ האחרון של העונה שיערך בין ה-14 ל-15 באוקטובר במסלול זולדר בבלגיה, יגיע עם פער של 43 נקודות מהמקום השני המקרב אותו לתואר האליפות.

למרות היתרון מבטיח, שום דבר לא סגור. שיטת הניקוד בנסקאר האירופי מעניקה למנצח 43 נקודות על הניצחון ונקודות בונוס על השגת ההקפה המהירה ביותר. בסך הכל יכול המנצח לצבור 48 נקודות ובמירוצי הפלייאוף הניקוד מוכפל ל-96 נקודות אפשריים. 

"עכשיו כל הפוקוס על זולדר", הסביר אלון. "את החודש הקרוב אני אבלה באימוני כושר ובאימונים בסימולטור על המסלול, שהאיר לי פנים בשנים האחרונות.

ב-2015 זכיתי בבלגיה לניצחון כפול וב-2016 בפול פוזישן אחד שהסתיים בתאונה בפנייה הראשונה ובמקום שלישי למחרת.

אני מכיר את המסלול הזה היטב, אבל המטרה שלי תהיה להמשיך בלי לסכן את מה שכבר צברתי. בגלל שיטת הניקוד הכל בעצם עדיין פתוח, ואם אפרוש מאחד המירוצים אני עלול לאבד את הכל".גם בקבוצת CAAL שבמסגרתה מתחרה דאי יקחו את החודש הקרוב ברצינות.

"הקבוצה מתחרה כבר 40 שנה ומעולם לא זכתה באליפות, ואני סומך עליהם שעד למירוץ כל בורג וכל רכיב באוטו ייבחן ויצוחצח שוב ושוב. זאת פעם ראשונה שהם מגיעים בכזאת פוזיציה למירוץ הסיום ואני בטוח שהם ישקיעו, בדיוק כמוני". 

צילום:  Stephane Azemard

כבר באימונים למירוץ הפגין דאי עליונות והשיג לפרקים את ההקפה המהירה ביותר. אולם במקצה הדירוג שהתקיים בתנאי מזג אוויר קשים ובגשם שוטף סיים במקום השני. 

אלא שבמירוץ שנערך על מסלול יבש הדברים השתנו. "מיד עם הזינוק הפעלתי לחץ על המוביל עם הרבה ניסיונות עקיפה כמעט בכל פניה, עד שלבסוף עקפתי אותו מבחוץ באחת הפניות", סיפר דאי ל-ynet.

"מאותו רגע פתחתי פער די נוח וקבעתי בין היתר את ההקפה המהירה ביותר, כ-1.5 שניות מהיר יותר מהבא אחרי. ובכך הבטחתי לעצמי את המיקום הבכיר על הגריד במירוץ השני של ראשון". 

שיטת מירוצי הנסקאר באירופה בנויה על שיטת הפלייאוף, בנסקאר אירופה מגיעים כל המתמודדים באליפות והבונוס של הפלייאוף הוא ניקוד כפול בכל מירוץ משמונת המירוצים האחרונים של העונה שמתבצעים בארבעה מפגשים כפולים.

השיטה משאירה סיכוי למספר גדול של נהגים להתמודד על האליפות ויותר מכך, היא מאפשרת לנהגים שהיו קרובים למקום הראשון לאורך כל העונה, להגיע כטריילרים גדולים מאחור, להפתיע ולזכות בכמות נדיבה של נקודות ואפילו "לגנוב" את התואר מתחת לאפם לשל הנהגים הכי קשוחים שהיו שם כל השנה. 

אלון דאי, נהג המירוצים הישראלי שמשתתף בסבב האירופי בשנים האחרונות, קנה לעצמו שם של נהג נועז, מהיר, קשוח וחסר פשרות. 

צילום:  Stephane Azemard

הישראלי בן ה-26 מאשדוד שהפך לסחורה חמה גם בנסקאר ארה"ב, יודע היטב את המשמעויות של הזכייה באליפות, אבל אלה לא ממש מעניינות אותו, הוא רעב לניצחון בכל מחיר וראינו זאת בסופ"ש.

מבט על הסטטיסטיקה של דאי מראה כי הניצחון הזה היה השלישי של אלון על אדמת איטליה והשלישי שלו (מתוך 8) בשלב הפלייאוף, והמשמעות היא שאלון יודע להביא את עצמו לרמת הכנה גבוהה בשלב המכריע של העונה.

בבית משפחת דאי באשדוד כססו את הציפורניים אך לאחר התוצאות הרימו כוסית בבית משפחת דאי לחיי הניצחון המיוחל וצהלות השמחה נשמעו עד למרחוק. אץ ראש השנה יחגגו כנראה בהרבה שמחה וגאווה על הנהג שעושה חיל.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו