צילום: יח"צ

במוצ"ש הקרוב יחלו יהודי אשכנז את תפילות הסליחות. רגע לפני התכנסו למופע סליחות חגיגי ברחבת עץ הפיקוס תחת המטריות האדומות ברובע א' למופע פותח לבבות לקראת וכהכנה לסליחות ולימים הנוראיים, עם לחנים שאופייניים לאירופה, ניגוני חצרות חסידיים בנוסח שמושתת על סדר ווילנה.

פעם בשנה, לפני החגים כולם מתאחדים לשירי נשמה שחודרים וממיסים את הלבבות, שירה עוצמתית וזועקת שנוגעת בנימי נפשו של כל יהודי באשר הוא מכל הזרמים ובכל הגילאים.

תזמורת הבית של אשדוד, הלא היא התזמורת הסימפונית עם הרכב של כ- 30 נגנים והכנרת הראשית בלה פורטנוב, נגנו יחדיו, ריגשו את הקהל יחד עם שירתם המרגשת של הסולנים: חזן בית הכנסת בית אל בתל אביב: החזן- זמר ישראל נחמן והחזן- זמר צבי גרינהיים החזן הראשי בבית הכנסת הגדול- תל אביב, בניצוחו, הנחייתו וניהול מוזיקלי של אופיר סובול.

בקונצרט נכחו חזי בליינשטיין מנכ"ל התזמורת הסימפונית ונעמי אדר הופמן -המשנה למנכ"ל החברה העירונית והממונה על מוסדות האמנות בעיר וכן קהל אורחים רב שהגיע ונהנה מהקונצרט, התרגש ושר יחד עם החזנים והתזמורת.

בקונצרט בוצעו שירים שונים בביצועים אישיים ומרגשים ועד לשירה חודרת לנשמה, מפיוטים אשכנזים אל הזמרת אילנית, ביצוע ייחודי לשיר "אל תשליכני לעת זקנה", שירים וניגונים מסורתיים, שהפכו לנכס צאן ברזל בפיוט האשכנזי כמו "מכניסי רחמים" ועד ל- "הבה נגילה" בגרסאות שונות החל מקלאסית של צ'ייקובסקי ועד לסמבה, מסע יהודי מוזיקלי  מגוון מרחבי העולם בקטע נגינה בן 8 דקות.

פעילות "באים בטוב" של "מרחב יצירה" הפועלת תחת החברה העירונית לתרבות הפנאי ממשיכה לקיים ארבעה מופעים ופעילויות שונות מידי שבוע ברובעים הוותיקים- א', ב', ד', ו- ו'. הכניסה החופשית. עדכונים בעמוד הפייסבוק "מרחב יצירה אשדוד".

צילום: יח"צ

                                                                                               

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו