הכנס המקצועי מתקיים מדי שנה ומושך אליו מומחים מישראל ומהעולם . בין השמות שהתארחו השנה בכנס: ד"ר סבסטיאן גורקה, לשעבר יועצו הבכיר של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ למדיניות נגד טרור;  מר מנואל ואלס, לשעבר ראש הממשלה ושר הפנים, צרפת; מר אביגדור ליברמן, שר הביטחון; ח"כ גלעד ארדן, שר לביטחון פנים, הסברה ולנושאים אסטרטגיים ואורחים נוספים שהגיעו במיוחד מחו"ל: מר ניקולאי מלדנוב, שליח מיוחד לתהליך השלום במזרח התיכון, האומות המאוחדות, ד"ר ג'יהנגיר חאן, ראש צוות המשימה למלחמה בטרור, האומות המאוחדות ועוד רבים.
צילום: Cinemark. מארק ז'לקובסקי
במסגרת התוכנית האמנותית הופיעו נגני התזמורת הסימפונית אשדוד בקונצרט המשלב מוזיקה ישראלית ובינלאומית בניצוחו של רפי קדישזון ובהשתתפות הזמרים: לי גנור, נעה בלישטיין וסוף סלע. 

הקונצרט "החוויה הישראלית" כלל 14 שירים בעיבודים של רפי קדישזון בביצוע של הזמרים: בינהם: "לשיר זה כמו להיות ירדן", "ערב מול הגלעד" , "הרדופים" , "שירים עד כאן" .

צילום: Cinemark. מארק ז'לקובסקי
הייחודיות של הקונצרט נובעת לא רק מההרכב המיוחד של הנגנים וזמרים אלא גם השילוב בין המוזיקה הקלאסית לבין תמצית המוזיקה הישראלית – חוויה ייחודית הנוגעת לקהל המגוון בכנס ובנושא הטרור הנוגע לישראל ולעולם כולו.

השתתפות בכנס בעל חשיבות עליונה מעניק לתזמורת הסימפונית אשדוד הכרה נוספת וחשיפה כגוף תרבותי מכובד מאד בנוף המוסיקלי הישראלי והבינלאומי

צפו בביצוע לשיר הסיום של הקונצרט "עד כאן" בביצועם של התזמורת והזמרים:

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו