גיל בן משה: העלייה במחירי הדירות לא תיעצר

לדברי גיל בן משה, למרות העובדה כי בשלושת החודשים האחרונים (מאי– יולי  2017) נרשמה עלייה של כ-1.1% בהשוואה לשלושת החודשים הקודמים להם (פברואר– אפריל 2017) ובהתחשב בגורמים העונתיים המבטאים באותה תקופה ירידה של 1.4% בביקושים, הרי שלהערכתו הביקושים ימשיכו לעלות ולזנק בקצב מהיר יותר בשנת 2018 וגם העלייה במחירי הדירות לא תיעצר.

על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה נראה כי חלה ירידה של כ-17% ברכישת דירות חדשות בשנה החולפת כשרובן הגדול באזור המרכז (כ-27%) ורק 6% באזור ירושלים. גיל בן משה סבור כי נתונים עונתיים בלבד ולא מבטאים את המגמה הכללית. לדבריו: "אמנם הטרנד של מחיר למשתכן יצר, ככל הנראה, הפוגה בביקושים לדירות אבל הביקושים רק הולכים וגדלים ולכן זו רק תמונת מצב זמנית".

מגמות הדיור

בן משה מעריך כי בשנת 2018 יזנקו הביקושים לדירות חדשות והבועה סביב מחיר למשתכן תתנפץ. להערכתו המדינה לא תוכל לעמוד בהבטחות ובביקושים ונראה כי תהיינה בחירות לכנסת במהלך השנה הקרובה, שמן הסתם תבלום את כל התוכניות הקיימות. לפיכך, הערכות מדברות על כל שמחירי הדירות ימשיכו לעלות, בעיקר באזורי הפריפרייה ובערים המקיפות את תל אביב, וגם הביקושים ימשיכו לצמוח.

גיל בן משה מעריך כי ערים כמו נתניה, עכו, ירושלים, ראש העין  ובאר שבע יצליחו בשנים הקרובות להגדיל את כמו הבנייה באופן משמעותי אך יחד עם זאת המחירים שם ימשיכו לעלות.

 

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו