צילום: דוברות המשטרה

מדי יום שוטרי ישראל משרתים ומגנים על אזרחי מדינת ישראל ומבצעים משימות מגוונות בשמירה על ביטחון הפנים והסדר הציבורי, אכיפה שלטון החוק ומניעה של פעילות עבריינית, והמאבק המתמשך בתאונות הדרכים.

אתמול נערך טקס יחידות מצטיינות במשטרה. הטקס נערך במעמד השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, מפכ״ל המשטרה, רנ״צ רוני אלשיך, סגל הפיקוד הבכיר של משטרת ישראל, מפקדי ונציגי היחידות המצטייינות ואורחים נוספים.

בין היחידות הזוכות באותות הצטיינות על פעילותם:

יחידה מרכזית (ימ״ר) לכיש

היחידה בלטה בנטרול מחוללי פשיעה בכירים בקרב ארגוני פשיעה, וכנופיות פשיעה חוצות מחוזות. פעילותה הממוקדת והמקצועית הניבה הצלחות רבות בסיכול פעילות פשיעה קלאסית כמו גם פשיעה חמורה. אפקט הצלחותיה השפיע רבות מעבר לגבולות המרחב. פעילות היחידה אל מול מחוללי הפשיעה לסוגיה בתחום המרחב הביאה לצמצום הפשיעה במרחב תוך אימוץ ומימוש עקרונות המניעה המצבית.

יס"מ לכיש (יחידת סיור מיוחדת)

זכתה באות הצטיינות על כשירותה המבצעית ועל יכולות גבוהות שגילו לוחמיה במהלך השנה, כמו גם השגים מבצעיים.

מפכ״ל המשטרה, רנ״צ רוני אלשיך, אמר: ״רק מצוינות תבטיח שיפור עקבי לאורך זמן. המצוינות היא ערך, היא תפיסת עולם ברורה, כי ללא חתירה לשיפור מתמיד, לא נוכל להתמודד עם האתגרים הרבים שלפתחנו, ולממש את היעדים שהצבנו לעצמנו.

הגם שלכל אחד מהיחידות המצטיינות סיפור משלה, הרוח המשותפת לכולן אחת היא - רוח של מקצועיות, אחריות וערבות ההדדית שמהווה השראה לאינסוף משימות ואתגרים.

מדובר ביחידות חדורות שליחות, שיודעות שעל כתפיהן מונח גורלם של אנשים רבים, וכל אחת מהן, מוסיפה נדבך חשוב ומשמעותי במאבק הכולל שמנהלת המשטרה בפשיעה, במאמץ לייצר רחוב בטוח יותר ונורמות ציות לחוק גבוהות יותר

ההצטיינות איננה רק הבעת הערכה, אלא גם הצבת מצפן ערכי ומקצועי לבאות. ההשראה שאתם מגלמים בפועלכם, הנחישות, המקצועיות, היוזמה, ההתמדה, עוז הרוח, תחושת השליחות, ומעל הכל הנכונות לסכן את היקר מכל, ללא היסוס – כל אלו מהווים אות ומופת אשר לאורם מתחנכים ויתחנכו שוטרים ולוחמים במשטרת ישראל״.

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן אמר: ״גם השנה היו לכם את כל הסיבות לקטר על השליחות הקשה שנטלתם על עצמכם בתנאים לא פשוטים. הפשיעה, הפרות הסדר, ההפגנות, הטרור, המבצעים, איתני הטבע, התגבורים, המאמצים, דבר לא הוקל השנה. נהפוך הוא. אבל במקום להתלונן בחרתם לתכנן. במקום לקבול בחרתם לגמול. בחרתם לתת יותר לחברה, לקהילה שאתם מנהיגיה. וזה מה שהפך את היחידות מהן אתם באים ליחידות מצטיינות – ואתכם, לשוטרים מצטיינים. ועל כך אני כאן, כדי למסור לכם בשם הציבור – תודה!

תודה וכבוד והערכה– כי בזכותכם ניתן לקיים כאן את החיים כיופיים וכשגרתם״.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו