אשתקד, באירוע שאמור להיות טקס פרסי האוסקר הישראלי, במקום טקס מהנה ומכובד- השרה מירי רגב יצאה מאולם המשכן בזמן שבוצע קטע משירו של דרוויש ומשם... משחזרה לבמה ורצתה לנאום, הכל תסס ויצא משליטה, הקהל עמד על רגליו ולא נתן לשר להתבטא, "זכתה" לקריאות בוז.

השנה הודיעו באקדמיה כי לטקס שיתקיים במשכן לאמניות הבמה באשדוד, לא יוזמנו פולטיקאים, גם לא השרה מירי רגב שעמדה בשנה שעברה במרכז הסערה. תגובתו של ראש העיר יחיאל לסרי, שהוזמן לטקס כראש העיר המארחת, לא איחרה להגיע. כבר אתמול שיגר לסרי מכתב לאקדמיה ובו הודיע כי לא ישתתף בטקס פרסי אופיר בעקבות הדרת השרה רגב.

היום הפתיע מוש דנון, יו"ר האקדמיה לקולנוע וטלוויזיה, במכתב נרגש ששלח ללסרי. 

"כמי שגר בסמיכות לאשדוד ומתוך היכרותי את העיר,  אני יכול להעיד שאכן, העיר אשדוד שבראשותך הינה עיר המושתתת על פלורליזם ודוגלת במתן מקום למגוון רחב של דעות , עיר המצליחה להכיל בתוכה אוכלוסייה מגוונת ומרוצה. יעידו על כך מגוון אירועי התרבות המתקיימים במהלך השנה והמותאמים לכלל האוכלוסיות והתרבויות", פותח דנון את מכתבו.

בהמשך מכתבו מסביר דנון מה עמד סביב ההחלטה שלא להזמין פוליטיקאים לטקס פרסי אופיר השנה. "כפי שבוודאי זכור לך מהשנה שעברה נפגע מאד טקס הענקת הפרסים בשל העובדה שחילוקי הדעות שיש לחלקנו עם השרה רגב הפכו את הטקס לזירת התגוששות מיותרת. לכן, מתוך אחריות ברורה ולאור ההתבטאויות של השרה ושל חלק מאנשינו הבנו שלא משנה מה, קיימת סכנת להתלקחות האירוע ואובדן שליטה. כמו גם אנו מבקשים לעצמנו יום אחד בשנה ללא התגוששות וללא חילוקי דעות חוזרים ונשנים מהם כבר עייפנו. לכן, מתוך רצון להצלחת הטקס קיבלנו את ההחלטה הנ"ל. כמי אשר דוגל בכבוד הדדי וסובלנות בוודא תבין זאת".

דנון ממשיך ומסביר במכתבו: "אין בהחלטתנו כלום הקשור בסתימת פיות ו/או החרמה ו/או רצון למנוע מהשרה או מישהו אחר להתבטא ולהביע דעתו.  אני אישית ניהלתי קשר במהלך השבועיים האחרונים עם גורמים שונים במשרד התרבות מתוך רצון להזמינה ותוך בקשה לקיים עמה דיון להצלחת הטקס ונעניתי בשלילה".

לקראת סיום מכתבו, דנון פונה בפניה נרגשת לראש העיר, על מנת שיזום כנס לאחר החגים בו יתנהל שיח בין כל הצדדים, כולל השרה מירי רגב.

"אני קורא לך כמי שדוגל בפלורליזם וחופש ביטוי מגוון ובהכירי אותך אתה גם איש של פיוס ושלום קריאה נרגשת, ליזום כנס מיוחד אשר יתקיים בעיר אשדוד מיד לאחר החג ואליו יגיעו אנשים רבים מתעשיית הקולנוע וגם כמובן שרת התרבות ואנשי משרד התרבות לצורך קיום דיון עמוק פורה ותרבותי בנוגע לקולנוע הישראלי משמעותו  ומקומו בחברה הישראלית".

דנון מסיים את מכתבו ללסרי בתקווה כי מכתבו זה, שנכתב בכנות, יביא לכך שלסרי יכבד את האקדמיה בנוכחותו בטקס פרסי אופיר.