יש וצריך לבוא בטענות על הקיץ של מ.ס אשדוד, על ההתנהלות, ההחלטות וכל האווירה מסביב לקבוצה שהובילו בין היתר לפתיחת העונה הרעה שהקבוצה נמצאת בה.

אך יחד עם זאת, מחמאה אחת כן מגיעה לראשי הקבוצה, לשים תג מחיר של מיליון יורו ועוד שכר על חלוץ בן 21 מוכשר ככל שיהיה זה לא מובן מאליו.

המבקרים יגידו שנכנס כסף מהמכירות של אינברום ואלחמיד, רק שגם בעבר בקבוצה חששו לרכוש שחקנים במחיר כאלה, אף אחד לא מבטיח לאנשי אשדוד שאלקה באמת יהיה תוחח, אבל התקוות גדולות והרושם הראשוני נראה לא רע.

צילום: מ.ס אשדוד

רק לא חתול בשק

אז מי אתה בלסינג אלקה? החלוץ החל את הקריירה בקבוצה המקומית בניגריה, פליינג ספורטס וכבר בגיל 18 יצא לאירופה, משם עבר לסלובניה.  

אלקה שיחק שנתיים בגוריצה וכבש 15 שערים ב-36 הופעות ולאחר מכן עבר לאולימפיה תמורת 800 אלף יורו. במדי אולימפיה הרשית תשעה שערים ב- 44 משחקים בשתי העונות האחרונות.

הוא נחשב לכוח עולה וחוזר על ידי  מכבי ת"א בעידן יוקאנוביץ' ובקיץ האחרון היה קרוב מאד למכבי נתניה שרצתה אותו אך התקשתה לעמוד בעלויות הגבוהות שלו. אשדוד הלכה בכל הכוח על השחקן ותקווה שעשתה עסקה טובה.

"זה היה מהלך שקט, עקבנו אחריו תקופה ארוכה של כמה שבועות, ידענו שאנחנו רוצים אותו אבל רצינו לעשות את הכל בשקט שלא תתפוצץ העסקה בכל כל מיני דברים מסביב, וזה הצליח", מספר גורם באשדוד על המהלך להבאת אלקה.

עטר צפה בשחקן, וכמובן נתן את האישור, אך מי שהביא את השם לראשונה היה המנכ"ל רפי נידם שידוע בקשריו הטובין בכדורגל הסלובני, נידם קיבל המלצה, ראה את השחקן, בדק, התלהב והעביר לצוות המקצועי שכאמור נתן אישור.

"אלקה יצא בגיל צעיר מאד מניגריה לאירופה, זה אופייני להרבה צעירים בגילו", אומר אייל לחמן אקס מאמן אשדוד שמכיר את הכדורגל האפריקאי.

"הוא מאד מוכשר, גבוה, חזק וטכני ובניגוד לחלוץ עם ממדים כאלה, הוא גם מהיר מאד, כמו רוב השחקנים שיוצאים בגיל צעיר לאירופה מאפריקה, הוא לוקה קצת בטקטיקה ובהבנת המשחק, אבל הוא בוסר ופרי שיכול להבשיל".

לובליאנה ממנה נרכש אלקה קיבלה מאשדוד מיליון יורו אחרי שבעצמה שלימה עליו 800 אלף יורו, רווח של 200 אלף יורו בשנתיים.

"הרבה כסף השקענו באלקה, אנחנו מאמינים בו ויודעים מה הוא יכול לתת, הוא הגיע בכושר יחסית וזה טוב, ראינו בכמה אימונים למה הוא מסוגל, הפציעה שלו לפני ק"ש, קצת פגעה בו במשחק, אבל הוא עוד ייתן שערים", אומרים באשדוד.

"ההערכה שלי שהוא ייתן בין 10-14 שערים עד סוף העונה", אומר שחקן בקבוצה. באשדוד מקווים רק לדבר אחד, שהם לא קנו חתול בשק.

צילום: מ.ס אשדוד

מזכיר את ההגעה של מקרייב

עד כה לאלקה יש כמה שערים במשחקי אימון פנימיים ושער במשחק אימון מול רעננה, מול בית"ר הוא נכנס כמחליף במצב די אבוד, שאשדוד ב- 10 שחקנים והראה כמה ניצוצות של כדורגל.

בשבת הוא כבר קיבל את חולצת ההרכב והשלים 90 דקות, כמו כל אשדוד הוא רשם 45 דקות טובות ונחלש בהמשך, אך עדיין הראה נוכחות, כוח פיזי ומהירות, יחד עם מהלך אחד קסום שכמעט הסתיים בשער.

"הוא מזכיר לי מאד את ההגעה של מקרייב לאשדוד לפני הרבה שנים, גם אז הגיע חלוץ צעיר יחסית (23) עם הרבה כסף, שאשדוד הייתה במצב לא טוב ומשוועת לסקורר, בהתחלה הלך לו קשה, אבל אחרי שהוא התאקלם, הוא היה בלתי ניתן לעצירה, עם 11 שערים בחצי סיבוב", מספר אחד מאנשי אשדוד.

בכדי שאלקה יגשים את הפוטנציאל ויהיה באמת החלוץ שהוא היה, באשדוד יצטרכו לעשות כמה דברים מרכזיים, קודם כל זה לשנות את שיטת המשחק, את שיטת ההתקפה, יותר כדורים מהאגפים, עוד שחקנים קדימה.

אלקה ייקח ולוקח הרבה תשומת לב מההגנה, לא תמיד הוא יהיה זה שיבקיע, לפעמיים התשומת לב שהוא ייקח מההגנה, תאפשר לאחרים להגיע למצבי הבקעה, אבל בשביל זה צריכים עוד שחקנים של אשדוד קרובים לשער היריבה.

אלקה הביא לאשדוד גוון נוסף במשחק ההתקפה ואותו יכולנו לראות כבר במשחק מול ק"ש, יכולת לשחק בכדורים ארוכים, לתת אפשרות לקישור ולהגנה לקחת אוויר ולהצטרף, היכולת לשמור על כדור. מספר 9 אמיתי.

אם הוא ידע לקבל כדורים במצב טוב וברחבה ולהיות במרכז ההרחבה ולא לברוח לצדדים או אחורה במשחק בכדי לקבל כדורים כמו שקרה לא מעט מול ק"ש, הוא יהיה נשק קטלני ברחבה.

אלקה אמור להיות קודם כל סקורר, וסקורר חייב וצריך לשחק קרוב לשער ולקבל כדורים, זה התפקיד של עטר.

צילום: מ.ס אשדוד

ברכת הבלסינג

לאשדוד יש זיכרונות טובים (תלוי את מי שואלים) משחקן שקוראים לו בלסינג. בעבר שיחק באשדוד בלסינג קאקו שהיה (לדעתי) אחד מהקשרים היותר טובים בקבוצה לאורך ההיסטוריה.

באשדוד יקוו שכמו במקרה של בלסינג קאקו, גם בלסינג אלקה יביא את הברכה ובעיקר את השערים שאשדוד כל כך משוועת להם.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו