"קונצרט ושיר" על רקע הנוף האורבני של המרכז המסחרי ברובע ב', יחד עם רעשי האוטובוסים והמולת הרוכלים והחנויות- משתלבים צלילי הניגון, המשחק האותנטי המרגש והשירה של השחקן גיא דורון והפייטנים מימון מני כהן ואליה מויאל, פותחים את הלב והאוזן לפיוטי סליחות בשיתוף פעולה בין עיריית אשדוד החברה העירונית לתרבות הפנאי - פרויקט "מרחב יצירה" הפועל בה והתזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד.
שנות טובות לילדים ומבוגרים. צילום: חן בוקר
כחצי שעה לפני תחילת המופע ובמהלכו, הקימו בסמוך פינת יצירה אטרקטיבית להכנות ברכות "שנה טובה" ממש כמו של פעם בה צבעו, קשטו ופזרו נצנצים ילדים ומבוגרים כאחד. 

אדון עולם, רק תפילה אשא, שבחי ירושלים, אדון הסליחות, עננו ושירים ופיוטים רבים ומוכרים ביצעו הפייטנים- יחד ולחוד כשהם מלווים באנסמבל של 13 נגנים מהתזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד, אל מול קהל מגוון וגדול שהגיע לכבוד המופע המרגש, רגע לפני החגים וחשבון הנפש. בין שיר לשיר הסבירו הפייטנים של חשיבתה של הסליחה בדת היהודית ולסירוגין השחקן גיא דורון ביצע מונולוגים משעשעים הפונים לקהל הצעיר יותר, ולא רק ומסבירים על חשיבות הסליחות. כך למשל ביצע השחקן גיא דורון קטע משחק מהמחזה "בוסתן ספרדי" בו היה מתעורר ותיק השכונות ודופק על דלתות הבתים, מעיר את האנשים לפנות בוקר לתפילת הסליחות. 
השחקן גיא דורון. צילום: חן בוקר
אורן טואיל-מנכ"ל החברה העירונית לתרבות הפנאי ויעקב בן סימון -מנכ"ל התזמורת האנדלוסית נהנו יחד עם הקהל מהמופע המשובח והקשיבו רוב קשב לדבריו של מימון מני כהן, מהפייטנים המובילים בישראל ומנחה האירוע,  "סליחה היא מתנה יקרה שניתנה לנו העם היהודי. להתחרט על העבר ולקהל עלינו להיות טובים ישרים ונאמנים. הסליחה היא תרופה לנפש, מרפאת אותה כאשר אנו סולחים."
מני מימון כהן. צילום: חן בוקר
עניין ה'סליחות' נחלק ליכולת האישית של כל אחד ואחת מאתנו לדעת לקבל ברוך וחמלה את הטעויות שעשינו, בין אם הן קטנות או גדולות ונוראיות. עשיית חשבון הנפש של כולנו יכולה להלקות ולהביא לתחושות קשות וכואבות וקצת לפני שנוכל לגשת ולבקש סליחה מהאחר שבו פגענו או שנזכה לסליחה חברתית- הסליחה מתחילה בנו.

דווקא בנקודות הרגישות בחיים, בהן נדמה כי מחילה וסליחה בלתי אפשריות ומורכבות, נוצרים במופעים הללו ריגושים ורגעים בלתי נשכחים. בימים אלו התזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד נוסעת בכל רחבי הארץ, בוקר וערב ומופיעה בפני ילדים ומבוגרים בפיוטי סליחות.

ביום חמישי, 14.09 הקרוב תוכלו ליהנות ממופע סליחות אחר של התזמורת הסימפונית אשדוד ברובע א', תחת עץ הפיקוס והמטריות האדומות, החל מהשעה 18.00 בערב. הכניסה חופשית. 
שתהא שנה טובה לכולם ואל תשכחו לבוא בטוב!

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו