כיום, כ-400 מיליון אנשים הם דוברי אנגלית כשפת אם, וכ-600 מיליון איש נוספים הם דוברי אנגלית כשפה שנייה. זו אומנם לא השפה הכי מדוברת בעולם, אבל זו השפה הרשמית בהרבה מאוד מדינות, ובמציאות שכזו, אתם לא יכולים להרשות לעצמכם להישאר מאחור.

אם אתם רוצים להעשיר את הידע והשליטה שלכם בשפה נוספת ומתלבטים באיזו לבחור, אספנו עבורכם 8 סיבות שיסבירו לכם מדוע לימוד אנגלית מדוברת יניב לכם תוצאות טובות יותר בעתיד:

אופציות תעסוקתיות רבות יותר: אנגלית היא שפת המדע, מחשבים, דיפלומטיה, תיירות והייטק, ושליטה בשפה זו תגדיל את שפע המשרות העומדות בפניכם במגוון רחב של תעשיות וענפים. כך, תוכלו לחפש אחר משרה הולמת בחברה הממוקמת בחו"ל, אך גם למצוא משרה אטרקטיבית בחברה רב לאומית שפועלת בארץ..

אטרקטיביות בפני מעסיקים: שליטה בשפה נוספת מעידה על יכולות שכליות ועל כך שהשקעתם מאמצים, זמן ומשאבים לשם מטרה זו. אומנם, ישנן שפות רבות שניתן לרכוש כשפה שנייה, אבל אין ויכוח על כך שאנגלית היא שורה שתקפיץ את קורות החיים שלכם לשמיים ותשאיר רושם רב על המעסיקים העתידיים שלכם.

במציאות שבה מדינות רבות דוברות את השפה, מיומנות גבוהה בשפה האנגלית תציב אתכם בעמדה חזקה יותר, תיתן לכם את הביטחון הדרוש על מנת לבקש קידום או העלאה בשכר ותגדיל את הסיכויים שתקבלו את העבודה שבה אתם חושקים.

שיפור מיומנויות וכלי עבודה: עם אנגלית ברמה גבוהה, תוכלו לקחת חלק אקטיבי בפגישות עסקיות ושיחות ועידה, לתרגם במהירות חומר מקצועי, למכור מוצרים ללקוחות בחו"ל ולנהל את קשרי הלקוחות שלכם בצורה טובה יותר.

בנוסף, לעיתים קרובות תתבקשו גם להשתתף בכנסים וימי עיון באנגלית, ושליטה גבוהה בשפה תאפשר לכם לא רק להבין את ההרצאות, אלא גם לעשות נטוורקינג עם באי הכנס. מי יודע – אולי שם מסתתר המעסיק, הלקוח או בן הזוג הבא שלכם.

גישה נרחבת יותר לידע: 55% מעמודי האינטרנט כתובים באנגלית כך ששפה זו תיתן לכם גישה למקורות האינטלקטואליים של העולם ונגישות גבוהה יותר לספרות מקצועית ולמאמרים אקדמאיים. חשוב לציין שלא רק מקורות הידע כתובים באנגלית, אלא גם מרבית אתרי המסחר והאפליקציות הפופולריות בעולם, ולכן אנגלית ברמה גבוהה תקל עליכם בניווט והשגת המטרה לשמה הגעתם.

שליטה בתרבות פופולרית: מיטב הספרים, השירים והסרטים נכתבים באנגלית, ושליטה בשפה זו תאפשר לכם לצרוך ביתר קלות תרבות פופולרית. כך, תוכלו לראות סרטים וסדרות טלוויזיה מבלי להזדקק לכתוביות ולהבין לעומק את מילות השיר שאתם הכי אוהבים. תוך כדי התהליך תוכלו להעמיק את הכישורים הלשוניים שלכם, להעשיר את אוצר המילים וללמוד את כללי התחביר של השפה.

מעבר לכך, שפה מייצגת תרבות שלמה, ורכישת אנגלית, על כל המשתמע מכך, תאפשר לכם להבין לעומק את התרבות העסקית, הארגונית והפנאי שעומדת מאחוריה, ולהיחשף לחוויות תרבותיות חדשות.

לימודי אנגלית

לימוד אנגלית יפתח את היכולות השכליות שלכם: מחקרים רבים מצאו כי לימוד שפה זרה מפעיל את המוח בצורה מגוונת ומשפר כישורים קוגניטיביים שונים. אם אתם מחפשים אחר אתגר לימודי ושכלי חדש, לימוד השפה האנגלית הוא כלי מצוין. שפה זו אומנם קלה יותר ללימוד בהשוואה למנדרין לדוגמה, אולם המבנה התחבירי המורכב שלה ואוצר המילים הנרחב יספקו לכם אתגר שכלי לא מבוטל.

לימודי אנגלית בוול סטריט

להתקבל לאוניברסיטאות המובילות בעולם: אנגלית היא שפת הלימודים הגבוהים, על כך אין עוררין, ועל מנת להגיש מועמדות ולהתקבל לאחד ממוסדות הלימוד האטרקטיביים בעולם, אתם חייבים לשלוט באנגלית. כמעט מיותר לציין שאם תלמדו באחת מהאוניברסיטאות היוקרתיות, כגון הרווארד או אוקספורד, אתם תהיו בנקודת זינוק מצוינת לתחילת הקריירה שלכם.

ללמד את הילדים: אחד מהתפקידים הכי חשובים שיש היום להורים הוא להתוות לילדים את המסלול העתידי ולסייע להם להצליח בחיים. לכן, אם תדעו אנגלית ברמה גבוהה, תוכלו ללמד גם את הילדים שלכם אנגלית ולהציע להם נקודת זינוק טובה יותר לחיים.

בין אם מדובר למטרות אישיות, ובין אם למטרות מקצועיות או עסקיות, שליטה גבוהה בשפה האנגלית היא כבר מזמן לא רק כלי נוסף שנחמד לכלול בסט הכישורים שלכם, אלא מדובר בהכרח של ממש. ובמציאות כה תחרותית, כדאי שתסייעו לעצמכם לצבור יתרון יחסי בדרך להצלחה.

לפרטים לחצו כאן

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו