אם מ.ס אשדוד הייתה זקוקה להוכחה נוספת עד כמה מצבה לא פשוט, הגיע הניצחון של הפועל עכו ביום ראשון על מכבי חיפה (2-0) והוריד את אשדוד למקום האחרון בליגה, בלי שותפים.

הקבוצה של ראובן עטר סופרת כבר שלושה הפסדים משלושה משחקים ונראה שהקבוצה מתקשה להציג יכולת טובה לאורך משחק שלם.

על תופעת המחצית השנייה כבר כתבנו, מעבר לכך שמדובר בבעיה שבאשדוד יצטרכו למצוא לה פתרון, נראה שלקבוצה יש בעיות מקצועיות עמוקות יותר, יחד עם בעיות מבניות בקבוצה.

לקבוצה קשר אחורי מובהק, ולא משנה כמו קינדה ומונד טובים חסר נוכחות של קשר אחורי ברמה, גם השינויים בהגנה לא ממש עוזרים לייצב את החוליה שבעונה שעברה הייתה החלק החזק בקבוצה.

מול סכנין בשבת הקרובה, ברדע יחזור וסוף סוף יהיה לעטר את ההגנה המקורית שלו, ללא ג'רפי הפצוע בשער.

צילום: מ.ס אשדוד

ואם בקישור ובהגנה יש בעיות, מה נגיד על ההתקפה, שכבשה שני שערים בשלושה משחקים וממשיכה את הבעיות מהעונה שעברה, אלקה, קורדריו, דין דוד, בינתיים, גאנב אחד ודן ביטון הם האחראים על השערים של אשדוד.

לראובן עטר ולצוות שלו יש הרבה עבודה, הרבה מאד בעיות מקצועיות לתקן וכשרואים את שאר הקבוצות בליגה, אז לא בטוח אם יש קבוצה שיותר חלשה מאשדוד בליגה, למעט אולי רעננה.

גם אשקלון ועכו שהיו ועדיין מועמדות לירידה, נראות כמו קבוצות שמבינות בדיוק איפה הן ואיך הן צריכות לשחק, באשדוד זה לא קורה כרגע, בנוסף לבעיות שכתבנו עליהם קודם לכן.

כרגע שאלת מעמדו של עטר לא עולה על הפרק, באשדוד מבינים שלא הוא בנה את הקבוצה והגיע מאוחר, ונאלץ להשלים עם השחרור של אלחמיד.

"ברור שעטר יקבל זמן, ג'קי החתים אותו ל- 3 שנים מתוך כוונה לתת לו שקט וביטחון, המעמד שלו בכלל לא על הפרק", אמרו באשדוד.

אבל גם באשדוד וגם עטר יודע שבכדורגל בסופו של דבר זה מגיע לעניין של תוצאות, ועוד שרשת של הפסדים יכולים לגרור מהלכים שכרגע אף אחד לא רוצה בהם.

צילום: מ.ס אשדוד

לוח המשחקים של אשדוד לא פשוט, בשבת הקרובה סכנין בבית, לאחר מכן נתניה באשדוד ואז מכבי חיפה בחוץ. מה קל? מה קשה? מסובך להגיד. מישהו האמין שעכו תנצח את חיפה? או שנתניה תוציא תיקו מב"ש? אשקלון כמעט לקחה נקודה בטרנר בשבת האחרונה.

וכאן כנראה טמונה הבעיה העיקרית, אשדוד חייבת להבין מהר מאד את מעמדה ומצבה בליגה, להספיק לדבר על פלייאוף עליון כמו כל קיץ ולדבר על לשרוד, קודם כל. בטח אחרי הקיץ הנורא שעברה הקבוצה, שחרורי המאמנים ושחרור של אל חמיד.

לא ברור איך במצבה של אשדוד שומעים דיבורים על שחרורו של קינדה בינואר, לא משנה אם זה יקרה, או לא, ואם זו המצאה של התקשורת או קולות שיוצאים מהצד של השחקן או הקבוצה, אשדוד צריכה שקט ואת השחקן הכי טוב שלה אצלה.

ברמת החיזוק, חרף העובדה שחלון העברות כבר נסגר, באשדוד עדיין מחפשים שחקנים חופשים שיכולים להגיע, בעיקר בעמדת ההגנה.

אמנם ברדע חוזר בשבת, וגם בן אל אדרי רשם משחק לא רע מול ק"ש (בעיקר במחצית הראשונה), אבל עטר רוצה תחרות, ניסיון ואיכות במרכז ההגנה.

ואם רוצים סיבות לאופטימיות, אז באשדוד מאמינים שברגע שגאנב ואלקה ייכנסו ממש לקבוצה היא תראה אחרת לגמרי, תוסיפו לזה את חן עזריאל שאמור לחזור מפציעה כבר בשבת הקרובה ואת יואב ג'רפי שיחזור במהלך חודש אוקטובר ואשדוד כך מקווים תהיה קבוצה חדשה.

השאלה האם עד אז היא לא תהיה כבר 0 מ- 6 בליגה.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו