קרדיט: תיירות אשדודתחת ניהולו של השף גיא פרץ, היועץ הקולינרי של הפסטיבל, מסעדות העיר השונות יגישו את המתכונים כפי שנמסרו ע"י השגרירויות הזרות - מסעדת "אדיס עלם" תגיש את מנת האינגי'רה האתיופית, "רונג'אן" את ה"ספרינג רול" התאילנדי, מסעדת "נמסטה" תציע מנת בטטה וואדה הודית, בדוכן של "הולנד צ'יפס" יציעו כמובן פיש אנד צ'יפס ועוד שלל מסעדות ומנות מיוחדות יציעו מנות לטעימה ב-10 שקלים בלבד למנה.

בנוסף למנת הלאום, שהוכנה ע"י המתכון אשר הגיע היישר מהשגרירות של ארץ המוצא, המסעדות השונות יגישו למבקרים גם את מנת הדגל של כל אחת ואחת מהן, ולכבוד השנה הראשונה של הפסטיבל – תוגש בדוכן מיוחד גם מנה מיוחדת אשר נבחרה מבין מתכונים רבים שנשלחו ע"י החברים בעמוד הפייסבוק של החברה לתיירות –  ואת המנה יכין השף גיא פרץ בעצמו.

איך מגיעים לפסטיבל:

לטובת תושבי העיר והאורחים מחוץ לעיר יועמדו שאטלים (הסעות) שייקחו אותם ממספר נקודות בעיר לאיזור הפסטיבל. ניתן לחנות את הרכבים בחניית החוף של לידו/אורנים, בחניה של קניון אשדוד לשעבר (מול "לה ממוניה") ובחנית האספלט הצמודה לשפך נחל לכיש. החל מהשעה 19:00 ועד השעה 23:00, יפעלו שלושה מיניבוסים שיסיעו את מבקרי הפסטיבל הלוך - חזור ללא תשלום- מהנקודות הבאות:
1. תחנת רכבת - פסטיבל
2. רחבת בניין העירייה - פסטיבל
3. ציר חניות חוף

נקודות ההסעות לפסטיבל

לצד האוכל, גם האווירה בפסטיבל תהיה בסגנון בינלאומי, כאשר להקות מוזיקה ומחול אתניות יופיעו לאורך הערב על הבמות וירקדו וינגנו מוזיקה ממדינות שונות בעולם – סמבה ברזילאית, מוזיקה אנדלוסית ערבית, מופע מחווה לביטלס, שאנסונים צרפתיים ועוד. מלבד ההופעות, טרובדור איטלקי, נגן בוזוקי יווני, רקדניות ברזילאיות ועוד יסתובבו לאורך הערב בין הדוכנים השונים.
החברה לתרבות תציג את תערוכת הצילומים "Ashdod by night" (אוצר: הצלם זיו קורן), המציגה תמונות של חיי הלילה בעיר דרך עדשותיהם של בלוגרים ואושיות רשת בארץ.


כמו כן, במהלך הפסטיבל תיערך השקתו של הספר הקולינרי : "אשדוד עיר של טעמים" בהוצאת מיכאל שיחור, ספר המציג את עולמה הקולינרי העשיר והמגוון של העיר, דרך סיפורן של המסעדות המובילות והבולטות, לצד סיפורן של בשלניות תושבות העיר.


משה דנינו, חבר מועצת העיר והממונה על החברה לתיירות באשדוד, אשר הגה ויזם את הפסטיבל: "זהו עוד נדבך אחד מיני רבים של מהפיכת התיירות המתבצעת בעיר, ואני מזמין בשמחה  את תושבי אשדוד לבוא ולהשתתף בחוויה הקולינרית הייחודית!"

ההזמנה לפסטיבל

הכניסה לפסטיבל היא ללא תשלום, מחיר כל מנה 10 ₪.
הטבה ייחודית לתושבי אשדוד -  2 מנות + 2 כוסות יין ב-28 ש"ח במקום 40 ש"ח.
זאת בהצגת קוד קופון מאפליקציית "אשדודית" בעמדות המכירה. מספר קופונים מוגבל, כל הקודם זוכה.

פסטיבל "עמים וטעמים", פארק לכיש אשדוד, 13-14 בספטמבר בשעות 19:00-23:00