עם בלסינג אלקה החלוץ החדש בחוד, וויקטור גאנב בהגנה, מ.ס אשדוד קיוותה לרשום ניצחון ראשון בליגה, בטח במשחק בית, אלא שהתקוות יחכו עוד מחזור, אשדוד מסיימת גם הערב (ש') בהפסד נוסף, והיא עם שלושה הפסדים משלושה משחקים בליגה ומאזן של אפס נקודות. למזלה לעכו יש מינוס נקודות, אחרת אשדוד הייתה במקום האחרון בליגה.

בערב בו בבירת הנגב עולים ארבעה שחקני מ.ס אשדוד בהרכב של האלופה (אוחנה, זריהן, אל חמיד ומתן אוחיון), אשדוד הייתה נהנת מהשחקנים הללו בהרכב שלה, בוודאי שלושת הראשונים.

לראובן עטר יש הרבה עבודה, גם אחרי הפגרה, אשדוד טרם נראית כמו קבוצה מוכנה לעונה. בעיות בהגנה, בעיות בקישור ובהתקפה.

במחצית הראשונה עוד ראינו ניצוצות של כדורגל טוב, אשדוד שיחקה טוב את ה- 45 הדקות הראשונות, אלקה, קינדה וביטון דחפו קדימה ואפילו בן אל אדרי הצעיר נכנס יפה לעמדת הבלם ושיחק עם הרבה ביטחון. אלא שכל זה היה ל- 45 הדקות הראשונת.

בחצי השני משהו קרה, אשדוד נעצרה, הקצב ירד, האינטסיביות נעלמה וראינו בעיקר את אשדוד האנמית של שני המחזורים הראשונים ואז הגיעו גם השערים. 

צילום: שחר גרוס, באדיבות אתר ONE

מישהו באשדוד חייב לתת את הדעת לגבי השערים שהקבוצה סופגת מהגבהות, מול בית"ר זה היה מכדורי קרן, הערב זה היה מהגבהות במהלך משחק, שהגיעו מהאגף הימני של התקפת ק"ש והאגף השמאלי של הגנת אשדוד. מרכז ההגנה, הכיסוי של המגנים, לא יכול להיות ששון וויסמן ושובל גוזלן ינגחו באין מפריע פנימה.

תסתכלו על השערים, הראשון והשני של ק"ש במחצית השנייה הם פשוט העתק של אותו שער. לא מתאים למשחק הגנה של קבוצה בליגת העל.

ברמת החיזוק, החלוץ החדש בלסינג אלקה בהחלט נראה כמו מישהו שייתן לאשדוד לא מעט אם ידעו להשתמש בו. הוא מוסיף לאשדוד מימד של כוח, פיזיות ויכולת לשחק בכדורים ארוכים. הוא מעט מפוזר, אבל מחפש את השער כל הזמן.

גם ויקטור גאנב נראה רוצה מאד, צועק משתדל ומאד אמונציונאלי במשחק שלו, אבל שני שערי הגבהה ממרכז הרחבה לא מוציאים אותו נקי.

צילום: שחר גרוס, באדיבות אתר ONE

דקה 11: הזדמנות ראשונה במשחק לזכותה של אשדוד. כדור חופשי של דן ביטון 20 מטר אלכסונית מצד שמאל מצא את בן אל אדרי שנותר ללא כיסוי, אך מחמישה מטרים בעט מהאוויר החוצה.

דקה 24: בעיטה של שגיב יחזקאל נבלמה על ידי הגנת אשדוד, המארחת יצאה להתקפה מתפרצת יפה בסיומה העביר אלקה כדור רוחב שהורחק ברגע האחרון על ידי הגנת קריית שמונה לפני שהגיע לגדי קינדה.

דקה 35: התקפה של הצפוניים מצד ימין הובילה להגבהה של שגיב יחזקאל, בן זקן הרחיק לא טוב לעבר שערו, אבל עירנות של קרישוטל מנעה מבוכה ברגע האחרון.

דקה 45: רגע לפני הירידה להפסקה, מאוריסיו פרץ על פני 30 מטרים ושחרר בעיטה מ-18 מטרים שחלפה בסמוך לקורה.

דקה 46: ההזדמנות המסוכנת במשחק נופלת דווקא לק"ש. יחזקאל, המצטיין בשורות הצפוניים, קיבל מסירת עומק מעידו דוידוב אבל באחד על אחד מול קרישטול בעט על רגלו של השוער שהרחיק לקרן.

צילום: שחר גרוס, באדיבות אתר ONE

דקה 48: ק”ש פתחה בלחץ את המחצית השנייה. מסירת רוחב של סאן מנחם הגיעה להאסלביינק, שמעשרה מטרים בעל גבוה מעל השער.

דקה 52: השער של קריית שמונה באוויר. יחזקאל הכניס כדור עומק שמצא את גוזלן, החלוץ חלף על פני קרישטול והוציא כדור רוחב חזק שלא מצא רגל מסיימת.

דקה 56: גם אשדוד עולה למחצית השנייה. מבצע יפהפה של קינדה הסתיים בבעיטה מ-20 מטרים, הכדור חלף סנטימטרים ספורים מעל לשערו של איתמר ניצן.

דקה 58, קריית שמונה עלתה ל-0:1: החבורה של חיים סילבס השיגה את היתרון המוצדק. המחליף אמיר נאסר הגביה כדור היישר לראשו של גוזלן, שמשבעה מטרים נגח באין מפריע לרשת.

דקה 61: קריית שמונה ממשיכה בשלה, כשאשדוד עדיין לא הופיעה למחצית השנייה. האסלביינק השתחרר מהשמירה של גנב ושחרר בעיטה מחוץ לרחבה היישר לידיו של קרישטול, שמחזיק את המארחת בחיים. 

דקה 63: כמעט ואשדוד מצאה את השוויון, קרן של דן ביטון מצאה את ראשו של בן אל אדרי המצוין שנגח בסמוך לקורה.

צילום: שחר גרוס, באדיבות אתר ONE

דקה 78, קריית שמונה עלתה ל-0:2: העתק כמעט מושלם של השער הראשון. הגבהה של איסמעיל ריאן מצד ימין מצאה את ראשו של שון וייסמן שנותר ללא כיסוי ברחבה ומחמישה מטרים נגח בקלילות את השער השני של האורחים. 

דקה 84: אשדוד תקפה עם כל הכלים שיש לה בכדי לנסות ולצמק את התוצאה. אלקה ליהטט בצד שמאל והגביה כדור לרחבה, דין דוד הגיע ראשון לנגיחה אבל מחמישה מטרים פספס במעט את המסגרת.

מ.ס. אשדוד: ירדן קרישטול- 5, טום בן זקן-5 (בנצי מושל, 46), ויקטור גנב-5.5, בן אל אדרי-5.5, קרלו ברוסיץ'-5, יובל יעקובוביץ’-5 (אדילסון בהייה, 68), תום מונד-5, גדי קינדה-5.5, דן ביטון-5, מאוריסיו קורדיירו-5 (דין דוד, 81) ובלסינג אלקה-5.5.

הפועל קריית שמונה: איתמר ניצן, עאיד אבו עביד (אמיר נסאר, 46), קרלוס קוויאר, מרקוס דיניז, סאן מנחם, דידייה ברוסו, עידו דוידוב, טאירה אפונסו, שגיב יחזקאל (איסמעיל ריאן, 60), שובל גוזלן (שון וייסמן, 74) ונייג’ל האסלביינק. 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו