קצת צבע וכמה תמרורים - זה מה שנחוץ על מנת להסדיר חלק מהצמתים ברובע י"ג, שמשום מה שכחו אותם אי שם בשנות ה-90 של המאה הקודמת, עת בנו את השכונה.

ולד פרוג'ק, תושב האזור מאז בניית השכונה: "אני לא זוכר שאי פעם היו פה מעברי חצייה, הזוי ולא ברור. יש מעברים, השאירו פתחים למעברים, מדרכות מונמכות אבל לא צובעים את הכבישים ולא מציבים תמרור". 

כבר מספר שנים שולד מתקשר לעיריית אשדוד, מועבר מנציג לנציג ולא זוכה למענה. "רושמים את הפניה אבל בפועל דבר לא קורה", אומר ולד. כאשר חשב שאם יפנה לאחד מחברי המועצה שמייצגים את הציבור הרוסי, שמהווה רוב ברובע י"ג, הוא הופתע לגלות שאין זמן בשבילו. "אמר לי אותו חבר מועצה שאתקשר לאיזה מישהי מהעירייה, אמר שהוא עסוק ואין לו זמן לדבר איתי. פניתי למספר שנתן לי, אבל כלום לא קרה. למה אותו חבר מועצה לא ייקח את המשימה ויטפל בה לטובת הציבור?"

בחודש אפריל השנה כבר תהינו מדוע אין מעברי חציה בצמתים אלה. פנינו לעיריית אשדוד ותגובה רשמית לא קיבלנו, אך בתגובה לכתבה שכתב ראש מינהלת רובעים י'- יג', הצליחה להפתיע אותנו לגמרי. אם צמתים אלה כל כך מסוכנים, מדוע השאירו פתחים למעבר להולכי רגל? למה לא לסגור כמו שצריך ולמנוע מעבר? 

תגובתו של ראש המינהלת באפריל השנה:

צילום מסך