אחרי שני מחזורים מאכזבים מבחינת מ.ס אשדוד ופגרת נבחרת מאכזבת עבור הכדורגל הישראלי, תשחק אשדוד בשבת (19:15, אשדוד) מול עירוני ק"ש במסגרת המחזור ה- 3 בליגת העל.

עבור ראובן עטר, זה הזמן להתחיל לצבור נקודות בטח בבית ובטח אחרי הפגרה והשינויים (המזערים) בסגל. מצד אחד אשדוד התחזקה בבלם חדש ויקטור גאנב, אך תחסר את ניר ברדע המורחק מהמשחק מול בית"ר, על פי האימון ביום חמישי עטר שוקל שתי אופציות.

הראשונה שנראית כמועדפת בשלב זה, היא של שחקן הנוער בן אל אדרי לצידו של גאנב. השנייה, הזזתו של טום בן זקן לעמדת הבלם והרכבתו של בנצי מושל לעמדת המגן הימני. שתי האופציות נוסו באימון ביום חמישי.

באשדוד יצטרכו כבר משחק שלישי ברציפות בליגה לעלות שוב עם הגנת טלאים ואילתורים אחרי שמול פ"ת עלה משה אוחיון כבלם לצידו של ברדע ומול בית"ר גאנב במשחק בכורה שיחק עד ההרחקה של ברדע ואז מונד נכנס לעמדת הבלם, ועכשיו מול ק"ש שוב יהיה את גאנב ובלם נוסף שלא מכיר את העמדה.

צילום: איציק בלניציקי, באדיבות אתר ONE

הבעיה השנייה מתקשרת להתקפה, שם חשבו כולם לראות להופעת בכורה ביתית מלאה בליגה את בלסינג אלקה, אלא שהחלוץ מתח שריר ברגלו באימון והוא עשוי לא להיכלל בסגל.

באשדוד מקווים מאד שאלקה יהיה בסגל וירגיש טוב שכן הוא מיועד לעלות בהרכב הפותח. במידה ולא ישחק, מדובר באבידה גדולה מבחינת אשדוד מקצועית ומבחינת הקהל והאנשים מסביב ברמת העניין שהחלוץ מעורר.

דין דוד, אדילסון בהייה ומאוריציו קורדריו כבר בהיכון במידה ואלקה לא יהיה כשיר. 

חוץ מברדע שלא ישחק בוודאות ואלקה שבספק, מי שעוד ייעדרו באופן וודאי הם יואב ג'רפי שעדיין סובל מכאבים בידו וחן עזריאל הפצוע.

המשחק מול ק"ש הוא קריטי מבחינת אשדוד בכדי לא לדבר על משבר, ועל בעיות בשלב מוקדם של העונה, באשדוד מועדדים דווקא מהמשחק מול בית"ר, לטענתם ללא ההרחקה, המשחק היה נראה אחרת לגמרי.

"יש לנו קבוצה טובה, ראינו את זה גם מול בית"ר ונראה את זה גם בשבת ובעיקר אחרי שהבאנו עוד שני שחקני רכש חדשים לקבוצה", אמרו באשדוד.

"הפגרה עשתה לנו טוב. זה נתן לנו זמן לחבר את השחקנים החדשים ויקטור גנב ובלסינג אלקה. הם לא הכירו את השמות של השחקנים בהתחלה. עכשיו הם יותר מתואמים", אמר ראובן עטר לקראת המשחק. 

צילום: ראובן שוורץ, YNET

על כך שהקבוצה טרם ניצחה העונה בליגה אמר עטר: "יש לנו תחושה של באסה מתחילת העונה. גם זה ששיחקנו טוב והיו נסיבות מקלות לא עוזר. צפוי לנו משחק קשה.

על הסגל והחיזוק אמר עטר: "אני מרוצה מהשחקנים. יש לי אחלה קבוצה. אם נמצא נצרף שחקן שהוא לא תחת חוזה".

אם יש משהו שבאשדוד צריכים להיות אופטימים לגביו לקראת המשחק מול ק"ש בשבת זו הססטיסטיקה, ק"ש לא ניצחה באשדוד כבר 12 שנה. 

חיים סילבס מאמן ק"ש יקבל את שגיב יחזקאל שחקן הרכש החדש וגם את שון ויסמן ממכבי חיפה. לק"ש יש סגל טוב וחזק אבל עד כה הקבוצה לא הצליחה חנצח ורשמה תיקו והפסד בשני המחזורים הראשונים בליגה ולשתי הקבוצות מדובר במשחק חשוב להמשך.

צילום: איציק בלניציקי, באדיבות אתר ONE

הרכב משוער אשדוד: קרישטול, בן זקן (מושל), גאנב, בן אל אדרי (בן זקן), ברוסיץ', קינדה, מונד, בקל (דוד), ביטון, בהייה, אלקה (קורדריו). 

עירוני קריית שמונה יצאה כבר היום למרכז הארץ שם הקבוצה תשלים את הכנותיה לקראת המחזור השלישי בליגת העל מול מ.ס אשדוד.

מבחינה מקצועית, לרשותו של המאמן חיים סילבס יעמוד סגל מלא כשגם שני השחקנים החדשים שצורפו - שגיב יחזקאל ושון וייסמן, צפויים להכלל בו, כשהראשון אף עשוי להשתלב ב-11 של סילבס.

סילבס התייחס לנתון שאומר שק"ש לא ניצחה באשדוד 12 שנה: "סטטיסטיקה נועדה להישבר. אני באופן אישי כן ניצחתי באשדוד, זה משתנה וקבוצה משתנה ואנחנו מקווים לעשות את זה".

שחקן בק”ש אמר לקראת המשחק: "אחרי התיקו המשמים ברעננה וההפסד למכבי ת”א, אנחנו חייבים לחזור עם הנקודות צפונה אחרת הלחץ יגבר וזה יכול ליצור כדור שלג.

כל דבר חוץ מניצחון לא יספק אותנו". כפי שזה נראה כרגע סילבס צפוי להמשיך עם מערך 3:4:3 במה שעשוי להיות ההזדמנות האחרונה של מערך זה בקריה.

הרכב משוער ק"ש: איתמר ניצן, איאד אבו עביד, קרלוס קוויאר, מרקוס דיניז, אחמד עאבד, עדן שמיר (אפונסו טיירה), דידייה ברוסו, סאן מנחם, שגיב יחזקאל, נייגקל אסלבנייק ושובל גוזלן.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו