רובע ו', השעה ארבע בצהריים, במה גדולה מוצבת במרכז המסחרי, שני מסכי לד גדולים מוצבים בצדי הבמה, הסלים הצבעונים שכול העיר כבר מדברת עליהם תלויים באוויר, משטח ענק הוצב על הרצפה לטובת ההופעות שתיכף מיטב רקדני ההיפ הופ מכל הארץ עתידים להגיע ולהתחרות במגוון תחרויות בז'אנר.
דודי שובל בסדנת גראפיטי לכל המשפחה
מאחורי הבמה , הונחו ספסלי גינה קטנים , לצדם כריות ענק  וילדים רבים נמצאים ונהנים מאווירה ססגונית. בקרבת המתחם נמצא קיר ענק , אנשים רבים מתגודדים במקום סביב בחור שמחזיק ספריי ביד ומתחיל ביחד איתם לצייר, עוד מבט ומיד ניתן לזהות את דודי שובל האשדודי אומן הגרפיטי מסביר על אומנות הגרפיטי ומדגים כיצד עושים זאת. בחזרה למרכז ההתרחשות, ילדים מגיעים ביחד עם הוריהם, כולם נעצרים וסוקרים במבטים המומים את מרחב היצירה החדש שעוצב במרכז ו'. המוזיקה מתחילה להתנגן וככל שחולף הזמן רבים מאוד מגיעים, כולם עוברים את אותו תהליך התבוננות ארוכה ומיד מתחילים להשתחרר, הראשונים הילדים שמיד רוקדים, נדמה כאילו כולם מכירים את כולם שנים רבות, המוזיקה מצליחה לחבר ביניהם, התפאורה מגבשת אותם ובשעה 17:30 המרכז כבר מלא.
דיג'יי מוגלי

החלק השני של היום הראשון החל בסדנאות לכל המשפחה של: גראפיטי, ביט בוקס, ברייקדאנס וסדנאות יצירה שהחלו בשעה 17.00 עם דיג'יי מוגלי, שליווה את כל הערב בסינגריה מופלאה עם מארגני הפסטיבל.

ליאור הולידיי הנחה את האירוע, רינט לימד את הילדים צעדי ברייקדאנס בסיסיים, מעגל גדול של אנשים מביטים באותם רקדנים שנדמה שגופם עשוי מגומי, מזיזים את הגוף בוירטואליות מדהימה, לפתע נכנס ילד בן 7 אשר מבצע ריקוד ברייקדאנס שלא השאיר את הקהל אדיש, כולם זזים, כולם רוקדים.
סדנת ברייקדאנס עם רינט

לקראת השעה 18:30 המנחה עוצר את המוזיקה ומבקש מכל הרקדנים והמבלים להקשיב. אירוע השיא עומד להתחיל!  ריקוד הפלאש מוב! המונים במרכז המסחרי וכמעט שלא ניתן לזוז...

בדיוק בשעה 19:00 החלה הספירה לאחור, צלילי השיר של קפה שחור חזק מתחילים להתנגן ואז כל  המסחרי מתחיל לזוז עם המון שמחה, חיוכים ותנועות מסודרות . אלה שבחרו לא לרקוד הניפו את הניידים והחלו לצלם, מחזה מרהיב ביופיו, מרגש ביותר ו- פלאש מוב הראשון של אשדוד הסתיים בהצלחה גדולה.

רקדנים מבלט פאנוב, סטודיו move, שלום ישראל, אביבים, שיר דאנס, show דאנס שלמדו את התנועות, נרתמו והגיעו למרכז VAV ונתנו ביצוע מרהיב לשיר "יהיה בסדר" של קפה שחור חזק ונצ'י נצ'.
חן בוקר

לאחר מכן, התקיימה תחרות "פוט וורק" (foot work) של ברייקדאנס- תת סגנון בתוך הענף שמתמקד בעבודת הרגליים על הרצפה בתנועות מהירות תוך שילוב של תנועה וקצב.

בתחרות התמודדו 18 מתחרים מהרקדנים הטובים בארץ מאשדוד, מודיעין, נתניה, מצפה רמון, חיפה והקריות, חולון, ראשון פתח תקווה, בת ים, אשקלון ועוד...

"פוט וורק" הוא מבין הסגנונות שדורש את כמות היצירתיות והמקוריות הגבוהה ביותר כדי לנצח בה.

אחרי התארגנות קטנה החלו ה-"באטלים" קרבות הריקוד. בכל פעם עלו שני מתחרים ורקדו אחד מול השני עד לשלב הגמר אליו הגיעו למקום הרביעי "באסטר" מאשקלון, למקום השלישי "דים וואן פיס" מתל אביב, למקום השני הגיע "ant" מנתניה ובמקום הראשון והמכובד ניצח סאנצ'ו האלוף מנתניה!
הזוכה בתחרות הפוט וורק

היום נסגר בהקרנת הסרט "החולמים מבבילון" על חבורת רקדני הברייקדאנס מאשדוד שצמחו וגדלו, תאמינו או לא- ברובע VAV  באשדוד. סרט תיעודי שצולם במשך שלוש שנים על החבורה המוכשרת והמופלאה שמתחרה במשך שנים ומביאה כבוד ברחבי העולם!

היום השני תיכף מתחיל , אל תישארו בבית...

מומלץ מאוד לבוא ולחוות חוויה של פסטיבל מיוחד מגוון שונה שמצליח לחבר בין כולם.

נפגשים ב-VAV.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו