צילום ארכיוןהורים לילדים הסובלים מאלרגיה מסכנת חיים, לא יוכלו להביא את ילדיהם לצהרונים העירוניים, כך התברר להם השבוע. 

ענת כץ, אמא לילד בן 3 שסובל מאלרגיה קשה לחלב, כתבה פוסט נוקב בפייסבוק על הדרת בנה מהצהרון. בשיחה עם אשדוד נט מציינת ענת כי כל הגורמים שאחראים על חינוך ילדינו, מגלגלים אחריות אחד לשני. "הייתי בעיריית אשדוד, היו שם עוד הורים רבים עם בעיה דומה. אמרו לי שמשרד החינוך אחראי, במשרד החינוך אמרו שהעירייה מחליטה. מתייחסים אלינו כאל אזרחים סוג ב'".

בסופו של דבר ענת מקבלת תשובה כי אין מניעה שבנה יצטרף לצהרון, אך היא תצטרך לממן את עלות הסייעת בצהרון. 

הפוסט של ענת כץ בפייסבוק:

"הידעתם שבאשדוד יש אפלייה לילדים אלרגים? כן כן מה ששמעתם! בזה הרגע אני מרגישה שבני בן ה -3 ועוד עשרות ילדים אזרחי סוג ב' במדינה, ואתם שואלים למה? התפארתם בתקשורת על רפורמת הצהרונים, שההורים ישלמו פחות, שהילדים ירוויחו ועוד... אך עוד שהחלטתם ולא שיתפתם עד ה - 31/8 הוא שמי שלא יזכה לקבל את ההטבה הזאת היא ילדים המתסייעים בסייעת רפואית בשעות הגן, אותם ילדים לא יכולים להתקבל ככל ילד רגיל ו"בריא" לצהרונים ללא סייעת.
באתם ודרשתם מאיתנו ההורים שגם ככה מתמודדים עם קשיים, לממן על חשבוננו סייעת כי אם לא נעשה זאת דיננו נגזר! כן, היום קיבלתי את "הבשורה" כי החל מרגע זה בני לא יכול לשהות בצהרון עם חבריו כי הוא "שונה וחריג".
כולכם מתפארים כי אתם מקבלים את השונה והחריג, אך זו הדוגמא החיה שלא כך הדבר, בזה הרגע סימנתם את בני וילדים נוספים כחריגים".

ענת לא מתכוונת לוותר, היא כבר פנתה בעניין זה לחברי כנסת ואף הקימה עצומה ברשת תחת הכותרת "מימון סייעת צמודה גם בצהרונים". 

תגובת משרד החינוך, הגוף שאחראי ומפקח על הצהרונים באשדוד, לא התקבלה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]