ראובן עטר קיבל שני שחקני מאז שהגיע לאשדוד, הראשון הוא הבלם הבולגרי ויקטור גנב, השני הוא החלוץ הניגרי בלסניג אלקה.

עטר והצוות ניצלו את זמן הפגרה בכדי ללטש את הקבוצה, להשלים חיזוקים ובעיקר להגיע באופן אחר למשחקי הליגה.

בשבת (19:15) תפגוש אשדוד בביתה את עירוני ק"ש, במסגרת המחזור ה- 3 בליגת העל. מבחינת עטר מהמשחק הזה מתחילה למעשה העונה. המטרה: ניצחון ראשון העונה בליגה.

עם גנב בהגנה ואלקה בהתקפה, אשדוד אמורה להיראות מעט יותר, ברור שעם עוד קשר ובלם היה יכול להיות יותר טוב, אבל ביום האחרון של חלון העברות, אשדוד לבסוף לא הביאה אף שחקן.

אבו זייד לא הגיע, אם כי באשדוד טוענים שבכלל לא רצו את השחקן והוא לא היה מועמד יותר משם אחר ובסוף באמת לא הגיע.

גם אדי גוטליב לא הגיע ואשדוד נשארה פחות או יותר עם אותו הסגל שפתח את העונה, מינוס אלחמיד, פלוס גנב ואלקה.

גם התקוות שיואב ג'רפי יחזור לשער מול ק"ש, התבדו והשוער ייעדר בוודאות מהמשחק מול ק"ש והתקוות שהוא יחזור למחזור הרביעי, אם כי גם זה בספק גדול.

ראובן עטר - צילום אבי רוקח

אשדוד כאמור ניסתה לעשות כמה מהלכים ממש עם סגירת החלון, אבל לבסוף הסגל שלה נשאר פחות או יותר אותו דבר עם השינוי של שני הזרים שבקבוצה מקווים שיהיה משמעותי.

בנוסף, צריך להוסיף את העבודה שהיה למאמן עטר זמן להכין את הקבוצה כמעט מחדש, לגבש אותו וליצור טקטיקה שהוא רצה.

מול ק"ש שוב ייאלץ לעטר לאלתר כאשר ניר ברדע הבלם המורחק ייעדר והוא ייאלץ לאלתר, או עם מונד או בקל כבלמים או בהרכב של שלושה שחקני הגנה, אולי טום בן זקן ישחק כבלם ואספה או מושל כמגינים.

אז איך נראית מ.ס אשדוד של אחרי החלון, ננסה לנתח ולראות את החוזקות והחולשות של הסגל

שוער: קרישטול/ג'רפי- עד שג'רפי יחזור ירדן קרישטול שהגיע מהפועל עכו, מקבל את ההזדמנות להיות שוער ראשון בליגת העל, שני משחקים הוא כבר עבר, כולל עוד שלושה בגביע הטוטו, הוא ישחק גם מול ק"ש ואולי גם במחזור הרביעי.

עד כה, לא חלב לא בשר, אי אפשר להגיד שההפסדים עליו, אף שער לא ממש באשמתו, אבל מנגד, הוא לא ג'רפי ולא הצליח להביא את הערך המוסף שהביא ג'רפי לאשדוד בעונה שעברה.

נראה גם שזה משפיע על ההגנה של אשדוד שהשתנתה מהעונה שעברה. שג'רפי יחזור קרוב לוודאי שנראה שיפור מסוים בכל משחק ההגנה של אשדוד.

צילום: איציק בלניציקי, באדיבות אתר ONE

בלמים- גאנב את ברדע- בשבת אמנם גאנב יחסר, אבל לאורך העונה הציוות הזה יכול לעבוד. המרוויח העיקרי מהעזיבה של אלחמיד הוא ניר ברדע שקיבל את המושכות כבלם ראשון.

הוא גבוה, חזק עם נתונים טובים, משחק בנבחרת הצעירה, עדיין קצת חסר ניסיון ולוקה במהירות, אבל ללא ספק פוטנציאל.

לידו משחק ויקטור גאנב שלפחות על פי המשחק הראשון נראה בסדר גמור. חזק, פיזי, טכני, גם הוא לוקה במהירות ובכלל נראה שעטר יצטרך למצוא פתרונות טקטיים לאיטיות בהגנה של אשדוד.

מגינים- ברוסיץ', בן זקן- קרלו ברוסיץ' הוא השריד היחיד מהזרים שהגיעו לאשדוד בעונה שעברה. מה שמעיד מצד אחד על הזרים שהיו באשדוד בעונה שעברה, או על היכולת הטובה של ברוסיץ'.

ברוסיץ', חרף הפציעה פתח טוב את העונה, במשחקי גביע הטוטו והליגה, הוא נראה טוב, תומך בהתקפה ללא הפסקה ונראה שלאשדוד יש שקט בעמדה הזו.

צילום: מ.ס אשדוד

בצד ימין, בן זקן ללא ספק עשה שדרוג בשנתיים האחרונות שלו, להגיד שהוא המגן המושלם זה רחוק מכך, אבל כבר אין טעויות הגנתיות, אין חוסר ביטחון, יש פחות תמיכה בהתקפה.

קישור: מונד- בקל- קינדה- ביטון- החלק המרכזי והיציב באשדוד. השלישייה שלא תמיד משחקת ביחד, מונד- בקל וקינדה יכולה בהחלט לעזור לעטר במערך החדש שלו.

בהגנה הקצת חסרת ביטחון שלו ובהתקפה שעדיין טעונה שיפור, דווקא שלישייה חזקה באמצע, שכולם מחלצי כדור טובים במרכז המגרש, יכולה לשדרג את המשחק של אשדוד.

אם עטר ואשדוד מחפשים את הזהות שלהם לעונה הקרובה, היא יכולה להגיע דרך השלישייה החזקה באמצע, שמשלבת, כוח, פיזיות, ניידות וטכניקה. עד כה עטר העלה את בקל בעיקר כמחליף וקינדה ומונד עלו בהרכב, לא בטוח שמול ק"ש בגלל היעדר בלם שלושתם יוכלו לשחק בקישור, אבל כדרך קבע, זה בהחלט יכול לעבוד.

הצלע הרביעית, דן ביטון מביא פחות עבודה ויותר טכניקה, ברק וסיכון לשער. ביטון יחד עם בהייה ודין דוד הם השחקנים שמסכנים הכי הרבה את השער של היריב, מחוץ לרחבה ומתוך הרחבה.

צילום: מ.ס אשדוד

במילים אחרות: אם עטר רוצה להבקיע הוא צריך את דן ביטון על המגרש, אחרת אשדוד תיראה כמו אקדח ללא כדורים.

מצד שני, בהקשר של השלישייה בקישור והשילוב יחד עם ביטון, ללא ספק זה מהווה מחשבה מבחינת עטר איך משלבים את ארבעתם ואם בכלל בהרכב הראשון.

לא בטוח ששילוב של כל הארבעה (קינדה, מונד, בקל, ביטון) בהרכב יעניק לאשדוד איזון בהרכב, כי זה ישאיר לעטר רק שתי מקומות בהתקפה ובהתחשב בזה שבהייה ואלקה בטוחים בהרכב, לא בטוח שהם יחד ציוות מתאים ונכון להתקפה של אשדוד.

התקפה- אלקה, דוד, בהייה- כרגע הם שלושת שחקני ההתקפה המובילים של אשדוד, שמבחינתי עזריאל, מושל וקורדריו הם שחקנים מחליפים, אם כי כמובן שדברים יכולים להשתנות.

מבחינת עטר, לעלות שחקן כמו קורדריו יכול להיות לוקסוס מבורך לקבוצה כמו אשדוד, השאלה כמה זה יחזיק אם בכלל מבחינת השחקן, האגו בחדר ההלבשה והספסל.

צילום: מ.ס אשדוד

דווקא דין דוד הוא אולי הסקורר היחיד בסגל (עד שנראה מה אלקה יודע לעשות), אבל לצערו הוא בין השחקנים שמסכנים הכי הרבה את השער באשדוד, אף מאד לא תכליתי ולא מבקיע.

הרבה שאלות והרבה תהיות לקראת החזרה לליגה והשיפוצים בסגל, נקווה שאת חלק מהתשובות נקבל בשבת בשעה 19:15 באצטדיון הי"א באשדוד מול עירוני ק"ש.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו