אין גבול ברור מה נקרא הובלה קטנה והובלה גדולה וההגדרה יכולה להשתנות בין חברת הובלות לשנייה, אך הובלות קטנות לרוב הן הובלה של מספר מצומצם של פריטים שלא כולל תכולת דירה שלמה. להובלה כזו אין צורך במשאית גדולה ולמרות שאנשים רבים חושבים שניתן לחסוך בהובלות מסוג זה, הטעות הזו יכולה להיות מרה ביותר.

הובלות קטנות אל תנסו להוביל עצמאית

למרות שפריט קטן בדמות שידה או ארון קטן ניתן לפרק ולהוביל ברכב פרטי, המשימה תהיה קשה ולא תמיד תיתכן בצורה בטוחה. גם אם לחבר או בן משפחה יש נגרר או טנדר גדול, הובלה כזו יכולה להיות מסובכת ותדרוש מכם זמן התעסקות רב. בכל מה שקשור לפריטים, ללא קשר לשימוש בהם או למצבם, לא כדאי לקחת סיכונים בהובלה ומומלץ להיעזר בשירותי הובלות מקצועיים.

מתי ניתן להיעזר בשירותי הובלות קטנות?

  • לא סתם קוראים להובלות הללו הובלות סטודנטים בפי חברות הובלות רבות, כיוון שסטודנטים נזקקים לרהיטים רבים כשהם משכירים דירה ופעמים רבות מחפשים ברשתות החברתיות ובדפי האינטרנט אחרי רהיטים זולים שצריכים להיות משונעים ממקום למקום במהירות. אין צורך לחפש בנרות רכב שיכול לסייע בשינוע שידה קטנה מחיפה לאשדוד ואין צורך לבקש את הרכב של ההורים כדי להוביל מקרר קטן כמה שעות בכביש. שירותי הובלות יכולים להעביר פריטים כאלו בחיסכון כביר של מאמץ וזמן.
  • כשרוצים למכור פריטים מסוימים, בין אם מדובר בפריטים שנמצאים בבית או פריטים מהעסק, כאלו שאינן יכולים להישלח על ידי חברת שליחויות מפאת גודלם, ניתן להעביר באמצעות חברת הובלות מתאימה. מכירה של ציוד מוזיקה או ריהוט שאין בו צורך לא תהיה מסובכת עם מובילים שיגיעו עד לביתכם ויובילו את הפריט בבטחה לכתובת החדשה.
  • אמנם הובלות קטנות כוללות גם הובלות של פריטים בודדים אך לא רק. הובלות אלו רלוונטיות גם לגבי דירות קטנות בנות שני חדרים או דירות סטודיו. באמצעות שירותי הובלות כאלו כל הובלה יכולה להיות פשוטה וקלה בעבור מחירים משתלמים ולמניעת נזק בהובלה עצמאית.

מה חשוב לבדוק לפני שירותי הובלות הקטנות?

ראשית, חשוב מאוד לבדוק עם חברת ההובלות האם יש לה הובלות כאלו. חברות רבות מחזיקות צי רכבים מרשים ולמעשה יכולות לספק שירותי הובלה למגוון רחב של לקוחות אך בלי דגש ספציפי על מחירון הולם להובלות של מספר פריטים בודד או כלי הובלה מתאימים. שנית, חשוב מאוד לבדוק את אזורי השירות. חברות הובלות רבות עובדות רק באזור הצפון או רק באזור הדרום ואם עליכם לשנע ריהוט או פריט מסוים מתל אביב לבאר שבע ציינו את אזורי השירות המבוקשים מראש.

האם הפריט שלי מובל עם עוד פריטים?

בגלל שהובלות קטנות כוללות מספר פריטים קטן, חברות הובלות רבות מנסות לחסוך במקום בכלי ההובלה ומעמיסות ציוד נוסף. יש לברר עם חברת ההובלות לגבי כלי ההובלה ולגבי צירוף פריטים נוספים דבר שיכול למנוע בלבול והרס של הציוד במהלך ההובלה. חברות הובלות מבצעות הובלות רבות בכל יום ובלבול תמיד ייתכן, בעיקר כשמדובר בערבוב בין כמה לקוחות. חשוב מאוד לבדוק את אופן ההובלה בעיקר כשמדובר בפריטים רגישים כמו כלי מוזיקה או ריהוט שביר כמו ויטרינה, הרי רוב הנזקים שקורים לציוד במהלך ההובלה קורים בזמן הפריקה או ההעמסה ושכמבצעים עוד העמסה, הסכנה גדולה הרבה יותר.