8 שערים ב- 14 משחקים הבקיע מאוריציו קורדירו בחצי עונה בליגה הלאומית במדי מ.ס אשדוד לפני שנתיים. תפוקה נאה שהותירה את אנשי אשדוד עם רושם חיובי עז על החלוץ הברזילאי הצעיר.

מאז קורדריו היה לאורך עונה שלמה מושא החלומות של ראשי הקבוצה, לאורך כל השנה שעברה, אשדוד חיזרה, אבל קורדריו היה בק"ש שסירבה לשחררו.

באשדוד ניסו, קורדירו שידר רמזים שהוא מאד מתגעגע ורוצה לחזור וכולם היו בטוחים שאיתו ההתקפה של אשדוד הייתה נראית אחרת לגמרי.

הקיץ הגיע השידוך המחודש והמיוחל וכולם חשבו שבעיות ההתקפה של רן בן שמעון, יוסי מזרחי, רוני אוואט, ראובן עטר (אל תמחקו את המיותר) נפתרו.

צילום: טל אקוקה, מ.ס אשדוד

אלא שבינתיים אנשי אשדוד מגלים שמה שהיה בסדר בליגה הלאומית רחוק מלהספיק לליגת העל. "אשדוד חשבה שקורדריו יהיה תואם ג'ורדן פושה שקרע רשתות בליגה הלאומית והגיע לליגת העל כהבטחה", אומר אחד ממאמני ליגת העל.

אלא שגם פושה בינתיים לא הבקיע בליגת העל וחוץ מזה שפושה הגיע עם רזומה של שלוש שנים כמלך שערי הליגה הלאומית בקבוצה פחות טובה מאשדוד, כמו הרצליה. ממש לא המקרה של קורדירו שהגיע כמושאל מק"ש, שיחק לראשונה בישראל, רשם חצי עונה סבירה וזהו.

גם בעונה שעברה בק"ש בליגת העל, היה רחוק קורדריו מהיכולת שבאשדוד חשבו וחושבים שיש לו. הוא הבקיע שני שערים בלבד, שיחק לא מעט יחסית למעמדו ועדיין באשדוד שמחו מאד שבקיץ הזה צירפו את קורדירו והיו בטוחים שעשו עסקה מצוינת.

מה שבאשדוד לא הבינו זה שבליגה הלאומית בקבוצה שרק תוקפת ומשחק מאחוריך אוחנה, אינברום, קינדה וניב זריהן ולאחר מכן גם משה אוחיון הרבה יותר קל להבקיע וגם שם קורדירו היה סביר ולא יותר.

בליגת העל זה כבר עולם אחר, אשדוד בעיקר מתגוננת, יוצאת למתפרצות ופחות מחזיקה בכדור. אוחנה, אינברום וזריהן כבר לא נמצאים וההתקפה של אשדוד היא מזמן על תקן נעדרת.

צילום: נעם מורנו, באדיבות אתר ONE

עוד פרמטר שמשפיע מאד על התפוקה של קורדירו זו שיטת המשחק והמערך, כחלוץ משלים יכול להיות שקורדריו יכול להיות יעיל יותר, אולם כחלוץ מרכזי, מוביל, מספר תשע מה שקרוי בשפה המקצועית זה כבר כנראה אחרת.

בליגה הלאומית הוא שיחק כשחקן כנף שמצטרף עם מהירות וכוח להתקפה שכללה את אינברום, זריהן ודין דוד. בליגת העל, זה קורדריו כמעט לבדו, במשחקי גביע הטוטו הוא בקושי נגע בכדור ולא סיכן את השער.

לא פלא שאת שני שערי הליגה הבקיעו דן ביטון וגאנב, לא בדיוק שחקני התקפה מובהקים. גם בגביע הטוטו את השערים הבקיעו רועי בקל ואלחמיד בפנדל. שוב לא בדיוק החלוצים.

התקווה באשדוד שהשינויים האחרונים, בעיקר ההבאה של בלסניג אלקה תשנה את ההתקפה, יהיה מעניין לראות כיצד עטר ישתמש בקורדירו, מול בית"ר הוא עלה מהספסל, ונראה שהבאנקרים של עטר בהתקפה בשלב זה הם דין דוד יחד עם בהייה וכמובן אלקה, אלא אם כן עטר יעלה במערך מעט שונה.

גם סוגיית התפקוד של קורדריו עולה כאן, האם הוא חלוץ תשע, או חלוץ קו שיכול להגיע בגל השני, לשחק איתו ועם אלקה כשני חלוצים מרכזיים? הרבה שאלות יש לעטר בכדי לשפר את ההתקפה הדלה של אשדוד.

בינתיים מי שהיה באנקר ומושא חלומות של אנשי הקבוצה, מתקשה להראות את התקוות הרבות שתלו בו, היכולת לא מספיק טובה וההתקפה מקרטעת.

 השם של קורדירו עולה בהקשרים של אכזבה וחוסר שביעות רצון, היה מי שהגדיל ואמר שאולי כדאי לשחרר אותו, נראה שזה צעד מעט קיצוני שלא יקרה לפחות עד חלון העברות הבא בינואר.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו