צילום: קרן לויקרן לוי היא אמא של רננה, ילדה בת 16 עם אוטיזם. כשרצתה להזמין מקום לקבוצה של ביתה המשתתפת בקייטנה לילדים עם אוטיזם במתחם הטרמפולינות- 2JUMP באשדוד הסביר לה המנהל כי לא יוכל לקבל את הקבוצה ונימק בכך שהורים אחרים שיגיעו למתחם יבהלו וילכו. קרן לא ויתרה ופרסמה פוסט זועם בפייסבוק "תשובת מנהל המקום הכעיסה ופגעה בי. זו הייתה תשובה מפלה של אדם שלא מכיר ולא יודע מה זה אוטיזם וחמור מכך – עובר על חוק שוויון לאנשים עם מוגבלות".

בעקבות הפוסט פנה נציג הנהלת 2JUMP לקרן, התנצל עמוקות על היחס, והסביר כי זו ממש לא מדיניות הרשת ושכנראה הייתה זו אי הבנה מצערת. קרן בסיוע עמותת אלו"ט חשבו כיצד לעשות מהלימון לימונדה– והציעו לנציג הרשת להפוך את החוויה לחיובית –להזמין את ילדי הקייטנה לאירוע מיוחד בשבילם ולפתוח את המתחם לילדים עם אוטיזם ליום כיף נוסף במהלך החופש הגדול. הנציג קיבל את ההצעה בשמחה והשבוע האירוע לילדי הקייטנה. "הילדים הגיעו למתחם, נהנו מהקפיצה בטרמפולינות, מהכיבוד המפנק ובעיקר מקבלת הפנים המכילה ומההרגשה של להיות כמו כולם" מספרת לוי

"כאמא לילדה עם אוטיזם אני תמיד חושבת על עתידה ועל השתלבותה בחברה. כדי ששילוב כזה יצליח על החברה שלנו להיות סובלנית ולקבל כל אדם כמו שהוא - עם או בלי מוגבלות. חשוב להגביר את המודעות, לספר על הלקות ולהנגיש אותה. אני עושה זאת במסגרת ימי הסברה של אלו"ט, במרכז להורות של ילדים עם צרכים מיוחדים ומוכנה לעשות זאת לכל מי שירצה ויזמין אותי" מסכמת לוי את החוויה.

צילום: קרן לוי

לדברי עו"ד עדי עזוז, מנהלת אגף לקידום זכויות באלו"ט: חשוב להבהיר כי חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות, קובע באופן מפורש כי אסור להפלות אנשים עם מוגבלויות בקבלת שירות ציבורי כאשר מתחמים כמו מתחם  הטרמפולינות ודומיו מהווים, על פי החוק, מקומות המספקים שירות ציבורי. לשמחתנו האירוח המיוחד שהעניק מתחם 2jump  אשדוד לילדים שימח לא רק אותם אלא גם את בני משפחותיהם וישאר בזיכרונם  כחוויה חיובית ומשמחת".

נותר רק לברך שמעז יצא מתוק, וכל הכבוד לכל העושים במלאכה.

צילום: קרן לוי

צילום: קרן לוי

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו