המציאות היומית יומית שלי בנושא הצלת בעלי חיים לא נגמרת. ביום שישי האחרון חשבתי שאני בסוג של מלחמת התשה כנגד הזמן שנגמר בכל רגע. פתחתי את הטלפון, וכמו בכל יום,  "מצאתי חתול חולה", "מה אני עושה עם כלב גוסס" ואין סוף בקשות לעזרה – ואני שואלת, בסופו של יום, מי יציל אותי?

הפניה הראשונה הייתה על גורי חתולים יונקים, בבסיס צבאי ליד מצפה רמון, שהרס"ר של הבסיס ראה את האמא באחד החדרים, זרק אותה החוצה, ורק לאחר מכן גילו שם שלושה גורי חתולים בני יומיים, ואמר לחיילת לקחת ולזרוק אותם לפח. כבר כמעט 30 שעות החתולים בלי האמא מתפללים שישרדו. ואז מתחיל מסע טלפונים. תוך כדאי מקבלת טלפון על אמא ו 8 גורים שחולצו מירוחם יום לפני זה, נמצאים באומנה בבאר שבע וצריכים לעבור לאומנה לחדרה, אבל ההסעה הבריזה .

מתחילה לטפל גם בזה. הולכת לאומנה, שם אומרת שאני אסיע את האמא והגורים לחדרה. מגיעה לאומנה, האמא מפוחדת מאוד. במשך חצי שעה אני מנסה רק להוציא אותה מהבית ולהעביר לאוטו, אך ללא הצלחה.

תוך כדי ניסיונות להכניס אותה לכלוב טיסה, אני דואגת גם לסדר הסעה ממצפה רמון לבאר שבע, בשביל להעביר לחברה את גורי החתולים. עד שסוף סוף הצלחתי להכניס אותה לכלוב הטיסה, ואני מקבלת שיחת טלפון על חתול שהרגל שלו רקובה וגוסס ביושב בדואי לידי באר שבע.

אני דואגת שיביאו אותו אליי לבאר שבע ומוצאת את עצמי ברכב עם אמא ושמונה גורים יונקים שבוכים ללא הכרה וגם חתול עם רגל רקובה שגוסס באוטו.

מצליחה לתל אביב ולהוריד את החתול לאשפוז במרפאה של יובל סמואל. משם, ממשיכה לחדרה לאומנה של האמא והגורים. כשאני חושבת שכבר הכל מסתדר לי, לצערי, גיליתי שאחד מגורי החתולים לא שרד את הנסיעה ונפטר. לצערי, גם החדשות מהמרפאה של יובל סמואל לא היו טובות, והחתול עם הרגל הרקובה לא שרד.

ברגע הזה נשברתי. התחלתי לבכות כמו ילדה קטנה, למרות שכמה חברים טובים ניסו לעודד אותי בטלפון ולגרום לי לראות את הצד הטוב של היום הזה, בו הצלתי למעלה מ 10 כלבים שבזכותי חיים עכשיו.

פעילות הצלת בעלי חיים גורמת לי באיזשהו מקום סיפוק, אבל מצד שני גם חור גדול בכיס. החובות שלנו עומדים על אלפי שקלים. כרגע, תחת חוסתנו 45 כלבים 20 גורי כלבים ועוד 30 גורי חתולים

הכותבת היא פעילה למען בעלי חיים ופעילה בהסגר באר שבע.

לשאלות בנושא בעלי חיים אתם מוזמנים לשלוח מייל. לתרומות לאוכל, טיפול וטרינרי ודלק: חשבון :222097 סניף 564 בנק 12 בנק הפועלים. 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו