אולם הספורט אלונים - הפך לבית כנסתהחוג להתעמלות אמנותית באשדוד מתקיים בעיר כבר כעשרים שנה. בעשר השנים האחרונות המתעמלות היו מתאמנות באולם הספורט ברובע י', אולם שהיה שייך לבית הספר היסודי אלונים. לפני שנה המבנה הועבר לרשת אמי"ת, וזו שיכנה במקום את תלמידי ישיבת אמי"ת. אולם הספורט הוסב לבית כנסת עבור תלמידי הישיבה, ובסיכום שהגיעו אליו אנשי הישיבה עם רשות הספורט, הוחלט כי בשעות אחר הצהריים יתקיים חוג ההתעמלות במקום.

אך השנה הסידור הזה כבר לא מתאים, ובישיבה הודיעו כי בעקבות התרחבות הישיבה, אין אפשרות כי החוג ימשיך להתקיים באולם הספורט של הישיבה. 

בפוסט שהעלתה סבטה, אחת האמהות בפייסבוק, היא כותבת: "ביתי לא תוכל לעסוק במה שהיא כל כך אוהבת, בענף ספורט שהוא כל עולמה, ספורט שהיא קמה איתו בבוקר והולכת איתו לישון בלילות, והכל כי היום נודע לנו סופית כי האגודה בה היא מתאמנת נשארה ללא אולם אימונים לשנה הקרובה". 

סבטה מוסיפה לפוסט שהעלתה את המדליות בהן זכתה הבת שלה שמהלך אימוניה בהתעמלות אמנותית. "זהו חלק משלל המדליות של ביתי בת ה10 בלבד, שמתאמנת בענף ההתעמלות האמנותית באגודת מיטב אשדוד. אלה הן מדליות בהן זכתה בתחרויות קטנות ומקומיות, תחרויות בינלאומיות ואליפויות ישראל!!! זהו השלל הראשון ולצערנו כנראה האחרון שלה!! וזה לא כי היא החליטה שנמאס לה או קשה לה או שהיא לא רוצה להתאמן יותר...לא!!! ההיפך הוא הנכון היא רוצה להמשיך להתאמן, לצאת לתחרויות להמשיך ולייצג את האגודה ואת העיר".

הזכיות של בתה של סבטה

לדברי סבטה, כאשר ניסו לברר מול רשות הספורט לגבי אולם ספורט, נאמר להם שהנושא אינו באחריותם ושיפנו לעירייה. כאשר פנו לעירייה החזירו אותם לרשות הספורט. "מה שמקומם בכל הסיפור הזה הוא שכבר יותר מחודש אנחנו ההורים מנהלים מרדף אחרי אנשי רשות הספורט העירונית כי אנחנו פשוט רוצים לקבל תשובה אחת ברורה לשאלות פשוטות:"ומה עם הבנות שלנו? מה עם הצרכים של הבנות שלנו? איפה הבנות שלנו מתחילות את שנת האימונים בעוד פחות מחודש? אתם ברשות הספורט העירונית אשדוד שאחראים על נושא הספורט בעיר, אתם שמקבלים שכר מהמיסים שאנחנו משלמים לעירייה ואמורים להיות האחראים על קידום הספורט, אתם שיודעים לבוא לתחרויות שהאגודה שלנו אירגנה בעיר בשנים האחרונות, בהשתתפות בכירות הענף כולל נבחרת ישראל הצעירה והבוגרת, להצטלם ו"להראות תמיכה" - איפה אתם כשספורטאיות שמייצגות אתכם בכל הארץ זקוקות לעזרה ותשובות?" אומרת סבטה בכעס.

הכניסה לאולם הספורט מחצר הישיבה

בינתיים לא נמצא פיתרון לילדות ההתעמלות אמנותית. האימונים של הבנות אמורים להתחיל ממש בקרוב, אך הכל מוקפא. סבטה: "אנחנו ההורים לא נוותר עד לקבלת כל התשובות ומציאת הפתרונות, אנחנו ההורים לא ניתן יד ל"קומבינה" הלא ברורה הזאת שנתפרה מתחת לאף של כולנו, אנחנו נילחם על העתיד של הבנות שלנו ולא נוותר, כי זה החינוך והערכים שאנחנו רוצים להשריש לילדינו: לחתור למטרה, להתגבר על הקשיים ולא לוותר אף פעם!"

הורים נוספים ששוחחו עם מערכת אשדוד נט, ציינו כי ברורים להם צרכי הישיבה, ואין להם טענות כלפי תלמידי הישיבה או מנהליה. "היה ראוי שברשות הספורט והעירייה ידאגו למצוא פיתרון מהיר. גם ככה יש רגישות בין דתיים לחילוניים, ומה שהם עושים זה לייצור יותר פילוג. אין לנו בעיה עם תלמידי הישיבה, רק שימצאו לנו פיתרון". 

מרשות הספורט נמסר בתגובה למערכת אשדוד נט:

"מדובר בפרובוקציה של מקרה פרטי שמנסה לייצר לחץ על בסיס נתונים שלא היו ולא נבראו. המאמנת קיבלה ממנכ"ל רשות הספורט מר יורם אסרף בעל פה, ובכתב תשובה ברורה שלא משתמעת לשני פנים שימצא פיתרון לגבי אולם והפעילות לא תופסק. רשות הספורט הגבירה באופן משמעותי את פעילות האולמות ונערכת במלוא הכח לשנת הפעילות הקרובה. ישנה התחייבות אישית של מנכ"ל הרשות להמשך הפעילות. לגבי מיקום הפעילות תתקבל החלטה בשבועות הקרובים עם סיום שלל פעילויות הקיץ שמבצעת הרשות ברחבי העיר.

גם לגבי ההתנהלות מול הרשות מדובר בנתונים לא נכונים, המנכ"ל התנהל בשקיפות ובאדיבות מול המאמנת כמו שצריך להתנהל ארגון ולא מול הורים באופן פרטני".

אשדוד נט ימשיך לעקוב.