מדוע נדרשים פתרונות תאורה מיוחדים למטבח?

לכל חדר או חלל בבית יש אופי וייעוד משלו, אשר מכתיבים את התאורה הנדרשת בו: לפינת הקריאה תזדקקו למנורה ממוקדת חזקה וטובה, לסלון - מנורה הנותנת אור רך וביתי או שילוב בין גופי תאורה כלליים לכל החלל וממוקדים בנקודות שונות בחדר. אם נבחן את המטבח מבחינת ייעוד התאורה, נגלה, כי המטבח עשוי לבלבל מעט ולהציב בפנינו אתגר תכנון תאורה לא קטן. לדוגמה: מצד אחד, אנחנו חייבים במטבח אורות ממוקדים וחדים על מנת לייעל את השימוש בו בעת הבישול (אורות כאלה ימוקמו, למשל, מעל לכיור או מעל לאזור הכנת המזון, בין אם הוא ממוקם על השיש או על האיילנד). מצד שני, המטבח צריך להשרות אווירת חמימות, אותה לא משרים אורות לבנים קרים וממוקדים, אלא דווקא נורות בעלות אור לבן חם / צהבהב מפושטות יותר. מצד אחד, אנחנו רוצים למקם במטבח את הטופ שבטופ בתחום התאורה, מצד שני, מדובר בסביבה המלאה בחומרים שעלולים לפגוע בגופי התאורה הרגילים (כמו מים או שומנים). לכן, גופי ופתרונות התאורה המתאימים לחדרים אחרים, אינם מתאימים למטבח, ונדרשים פתרונות תאורה למטבח במיוחד.

תאורה למטבח

מהם מאפייני פתרונות תאורה למטבח?

פתרונות תאורה יעילים למטבח כמעט תמיד יהיו שקועים (או לפחות צמודי קיר) על מנת להגן עליהם מהסכנות האורבות להם במטבח ולספק למבשלים את הנוחות שבאור הממוקד. לרוב, הנורות המותקנות בהם תהיינה נורות לד חסכוניות ומאריכות ימים, המחופות על ידי כיפה שקופה או חלבית (בהתאם למיקומן), גם כדי לחסוך בחשמל בחדר המואר ביותר בבית וגם על מנת לחסוך את הצורך בהחלפות התכופות מידי של נורות הלהט הרגילות. אמנם, טווחי המחירים של גופי תאורה ייעודיים למטבח משתנים, אבל, ככלל, ניתן לומר, כי מדובר במחירים הנמוכים באופן ניכר ממחירי גופי תאורה דקורטיביים המיועדים לחדרי הבית האחרים.

וטיפ אחרון, לסיכום:

כאשר אתם מתכננים להאיר את המטבח שלכם עומד בפניכם אתגר לא קטן. בחירת גופי התאורה הנכונים והיעילים ביותר תהווה השקעה לאורך זמן, ותספק לכם את אותה אווירה ביתית וחמימה, בצד תאורה ממוקדת ויעילה הנדרשת להכנת המזון ובישולו. תארו בראשכם את המטבח שלכם כחדר החשוב ביותר בבית (מאחר והוא אכן כזה) ומצאו את פתרונות התאורה המתאימים ביותר עבורכם כדי להאיר אותו.

בהצלחה!