ראש העיר מסביר על המפכה בצהרוניםבסוף חודש יולי 2017 אושר בכנסת החוק לפיקוח על צהרונים, והתעריפים של הצהרונים יהיו בפיקוח ממשלתי בתעריף אחיד. הצעת החוק באה ממפלגת "כולנו", של שר האוצר משה כחלון. והיא למעשה קבעה תעריפים ברורים וקבועים בכל אשכול סוציו אקונומי.

התעריף המקסימלי שיוכלו רשויות לגבות עבור הצהרונים יעמוד על 935 ש"ח, שיכלול בתוכו תוכניות העשרה, ימי צהרון בחופשים והוא יפעל עד השעה חמש בערב. אשדוד מדורגת באשכול 5, ועל פי החוק התעריף של הצהרונים בעיר (לא כולל העשרה, חופשות וכו') יעמוד על 635 ש"ח.

במסיבת העיתונאים שכינס ראש העיר אשדוד, ד"ר יחיאל לסרי, הוא מבשר על מהפכה של ממש בתעריף הצהרונים באשדוד, כאשר המחיר המקסימלי שייגבה מההורים יעמוד משמעותית נמוך מהסכום המקסימלי המותר, ויכלול בתוכו העשרה לילדים, צהרון עד השעה 16:00 וצהרונים בימי חופשה.

המחיר המקסימלי שייגבה מההורים באשדוד:

בצהרונים בבתי הספר - עד 558 ש"ח והצהרון יפעל עד השעה 17:00, וכן בחופשות מבתי הספר (תשלום בסיס שלא יכלול ימי חופשה וצהרון עד השעה 16:00 יעמוד על 430 ש"ח).

בגני הילדים - עד 635 ש"ח והצהרון יפעל השעה 17:00, ויפעל בימי חופשה בגנים (תשלום בסיס שלא יכלול ימי חופשה וצהרון עד השעה 16:00 יעמוד על 530 ש"ח).

הצהרונים בבתי הספר הם בתעריף זה הוא לילדים בכיתות א' - ב' בלבד. בחברה העירונית שוקלים להפעיל צהרונים לילדי כיתות ג', אך הוא כבר לא יהיה בתעריף מוזל.

ראש העיר, ד"ר יחיאל לסרי: "הכעס שהיה בקרב כל אנשי הציבור, שרשויות מקומיות ראו בנושא הזה מרכז רווח. מוקד רווח שאיפשר להן לממן פעילויות אחרות. זה נחשב מבחינת כולם כמשהו שסביר והוגן לעשות אותו. לאט לאט הבנו שזה באמת לא נכון להטיל את העומס הזה על מעמד הביניים שזה החבר'ה הצעירים שיש להם את הילדים הקטנים, ואני שמח שכולנו שם".