זה לא מפתיע לראות שיש הרבה מאוד מקומות, בתים ומשרדים שבהם יש קמינים כאלה, אז למה שלא תחשבו על זה גם אתם? זה לא משנה אם אתם מעצבים עכשיו את הבית החדש שלכם או שאתם עמלים היום על בניית בית חדש כי בכל מקרה שילוב של קמין יפה ומעוצב זו בחירה נהדרת ששווה לכם לקחת בחשבון.

 קמינים

איזה קמינים כדאי לקנות?

האמת היא שגם בתחום הזה, כמו בהרבה תחומים אחרים בחיים, ניתן לראות שיש הרבה מאוד אפשרויות ולכן לא בטוח שאתם חייבים לקנות את הקמין הראשון שאתם רואים. יש כמה פרטים שעליהם חשוב לתת את הדעת, כאשר הראשון שבהם זה הגודל והעוצמה. האם אתם רוצים את הקמין הכי גדול שיש? או שאולי אתם רוצים קמין קטן יותר? האם יש צורה מסוימת שאתם מעדיפים על פני צורה אחרת? והאם אתם רוצים את הקמין שהעוצמה שלו תהיה הכי חזקה? חשוב לדעת גם שיש הבדל מבחינת החומרים שבהם ניתן לעשות שימוש כדי להפעיל את הקמין וזה עוד משהו ששווה לתת עליו את הדעת. האם אתם מעדיפים קמינים שעובדים על עץ? על חשמל? או אולי על גז? לכל אופציה כזאת יש יתרונות אחרים ולכן שווה לקחת בחשבון את כל הנתונים. אם יש לכם דילמה לגבי בחירת הקמין המושלם כדאי לבדוק מה אומרים אחרים ועל מה למודי הניסיון ממליצים. בנוסף לכך, אתם גם יכולים לבדוק על איזה קמינים כל המומחים ממליצים כי בצורה כזאת תימנעו מטעויות מיותרות.

 

כמה צריך להשקיע בקמין?

לקנות קמין זה לא עניין של מה בכך מבחינה כלכלית אך זה גם לא אומר שאתם צריכים לשלם מחיר מופקע. ראשית, כדאי לדעת שהיום יש הרבה קמינים שמיוצרים על ידי חברות שונות במקומות מגוונים בעולם. שנית, רגע לפני שאתם קונים את המוצר הכי יקר שיש כדאי יהיה לבדוק גם אם הוא באמת איכותי ומוביל או לא. המטרה צריכה להיות רכישת קמין שיחזיק מעמד לכמה שיותר שנים וזה אומר ששווה להשקיע במוצר מאיכות טוב, אך מצד שני, לא תמיד על איכות חובה לשלם הון. עוד דבר שכדאי לברר זה מה בדיוק כולל המחיר שדורשים מכם על הקמין. כלומר, האם המחיר שהציעו לכם כולל גם את הובלת הקמין לבית הלקוח? ויתרה מכך: האם המחיר כולל גם את התקנת הקמין? זה נכון שיש אנשים שיש להם "ידיים טובות" ושהיו רוצים להתקין לבד את הקמין אך בדרך כלל זו לא האופציה המועדפת. לרוב עדיף יהיה להתקין את הקמין בעזרת המומחים כי צריך לדעת איך לחבר אותו בצורה נכונה. העניין הוא שהרבה פעמים התקנה לא נכונה עלולה לפגוע במוצר עצמו ואין ספק שעדיף לעשות כל מה שאפשר כדי להימנע מסיטואציה כזאת. בנוסף לכך, רוב החברות שמשווקות ומוכרות קמינים לחימום הבית מציעות גם הובלה והתקנה, אז מה פתאום שתוותרו על כך?