טל רפאלוב, במשך רוב חייה הייתה מלאה והגיעה למשקל של 95 ק"ג אחריה הלידה של ביתה הראשונה. היא קיבלה את עצמה כפי שהיא ולא עשתה מאמץ כלשהו כדי לרדת במשקל. לאחר ההריון השני, כשנתיים לאחר מכן עלתה שוב במשקל והייתה מוכרת כשמנמונת.

"רציתי לשנות אבל הדחקתי את זה, היה לי יותר קל לברוח לאכול מאשר להתחיל להתאמן ולעשות פעילות גופנית", נזכרת רפאלוב.
פייסבוק
כשהייתה בהריון השלישי עם בן זוגה היום- ניר, הגיעה לאחוזי שומן מאוד גבוהים שהשפיעו על ההריון- היה מסובך עם לחץ דם מאוד גבוה וילדו אותה מוקדם בניתוח חירום בגלל מצוקה של התינוק. יתרה מכך, בהריון האחרון (הרביעי) ביקשו ממנה להפסיק אותו בשלב התחלתי בגלל מצב רפואי לא תקין שהגיע בעקבות משקל גבוה ולחצי הדם, אולם היא סירבה וילדה את ביתה הרביעית לפני כשנה וחצי שנולדה במשקל של 650 גר' (ברוך השם בריאה ובת שנה וחצי היום).

המצב הבריאותי של רפאלוב השפיע עליה והיא הבינה שהיא סיכנה גם את עצמה וגם את ילדיה. קצת לפני ההריון האחרון היא ניסתה את דיאטת "17 הימים"- לפי ספר של ד"ר מורנו: 17 יום ללא פחמימות, אלא שהיא המשיכה אותה לסירוגין במשך עשרה חודשים ורזתה 12 ק"ג בשילוב של הליכות וריצות. כחצי שנה לאחר הלידה הרביעית, החליטה שהיא רוצה "להכין גופה לקיץ" כשהיא במשקל של כמעט 100 ק"ג.

דרך עמוד הפייסבוק שלה נחשפה למזי פאר- שעושה סדנאות להרזיה ופנתה אליה, שאלה על הסדנה והגיעה למפגש היכרות. במפגש נרשמה מיד למשך של שלושה חודשים...
פייסבוק
אז נרשמת לסדנת תזונה?

"הסדנה הייתה נחמדה והיה חשוב לי בכל שבוע להישקל ולראות שיש אכן ירידה. לא התמדתי בתפריטים וכבר הייתה לי הבנה לגבי מה זה אומר לאכול בריא- יותר ירקות, חזה עוף, חלבונים... המוטו בסדנה הוא לאכול מהכל, אבל קצת מכל דבר וזה מצדי לא הספיק, אז שילבתי הליכות של 40 דק' עד שעה".

לאחר כחודשיים הגיעה למשקל של 89 ק"ג ואז החליטה להעלות את הקצב ופנתה ליניב נוחי- מאמן כושר מאשדוד אותו הכירה במשך שנים ארוכות וביקשה ממנו שיעזור לה לרדת במשקל דרך אימונים, בלי ויתורים. הוא מצידו הסכים ולקח אותה כפרויקט.

איך התמודדת עם האימונים האישיים? היית עד כדי כך נחושה?
"בהתחלה הוא היה עושה לי אימונים אחד על אחת עם הרבה אירובי והיה מלמד אותי לאט לאט את עולם הכושר והסביר לי לגבי כל תרגיל על אילו שרירים אני עובדת. לפעמים הייתי קובעת איתו ומתרצת תירוצים כדי לא להגיע. היה לי קשה, לפעמים נפלתי באוכל ועייפות, אומרת לו שאני עסוקה עם הילדים... הוא מצידו אמר לי שאני משלמת לו על הביטול ואז הבנתי שאני לא יכולה לעבוד על עצמי ואם התחלתי בתהליך מבחירה שלי- התחלתי לראות תוצאות וזה מה שנתן לי את ה"דרייב" והבנתי שאני צריכה ללכת עד הסוף".
רפאלוב באימון עם נוחי

רפאלוב מעולם היא לא הציבה לעצמה משקל יעד במספרים אלא חיפשה להביט בעצמה במראה ולאהוב את מה שהיא רואה. עד היום היא מתאמנת מידי פעם עם נוחי ומתמידה באימונים מידי יום, לפעמים פעמיים ביום זה מכבר כשמונה חודשים.

היום היא שוקלת 59 ק"ג ומרגישה שלמה עם עצמה. אם בעבר היא הרגישה שהיא מנסה לרצות את החברה סביבה, למכור את עצמה ולא נתנה לעצמה הזדמנות להיות מי שהיא היום היא יכולה לומר בפה מלא שהיא אוהבת אותה באמת.

איך התגובות של אנשים?
"יש כאלה שממש תופסים את הראש כשהם רואים אותי ולפעמים התגובות קיצוניות עד כדי כך שאני תוהה עד כמה זה משפיע... מחמיאים לי בטירוף וכמובן שיש כאלה שאומרים לי שהגזמתי ושאני רזה או שרירית מידי, אבל הרוב מחמיאים וזה ממש כיף".

מה הכי כיף?
"לקחת משימות לגבי אזורים מסוימים, לעשות אימונים ממוקדים ולראות תוצאות. חוץ מזה השינוי גרם לי להשקיע בעצמי בעוד הרבה דברים כמו טיפוח של המראה החיצוני הכללי- שיניים, שיער, ציפורניים... התחלתי לקנות בגדים ולהשקיע בי".
עם בן הזוג ניר אחרי אימון
איך הבן זוג מגיב לאהבה העצמית שנוצרה ולשינוי?
"ניר ואני ביחד כחמש שנים. הוא מצדו אהב אותי תמיד, פרגן לא משנה מה היה המשקל שלי ותמיד נתן לי להרגיש טוב עם עצמי. מעבר לזה הוא תמך בשינוי שרציתי לעשות, תמיד עזר לי עם הילדים והיום הוא מתאמן איתי ביחד- וזה כיף אדיר בזוגיות".

מה הלאה?
"בקרוב אני הולכת ללמוד בווינגייט ורוצה להיות מדריכת כושר ומאמנת אישית, מאמנת TRX ומתכוונת לעשות גם קורס של עזרה ראשונה. אני ממשיכה להתאמן כל הזמן, זה גם משמר את המצב וגם גורם לי להרגיש נהדר. אחרי מה שעברתי ולמדתי עם נוחי המאמן אני מרגישה שאני יכולה מהניסיון שלי ללמד ולעזור להרבה אנשים ליצור את השינוי שאני עשיתי- בחייהם שלהם. מבחינתי זה יהיה סגירת מעגל".