צילום: חן בוקרשר האוצר, משה כחלון, שר השיכון, יואב גלנט, יו"ר רשות מקרקעי ישראל, עדיאל שימרון וראש עיריית אשדוד יחיאל לסרי, חתמו היום על הסכם גג באשדוד. הטקס נערך במעמד ראש הממשלה, בנימין נתניהו שביקש ברגע האחרון להמטרף לטקס החתימה. 
על פי ההסכם, רשות מקרקעי ישראל תשווק עד לסוף שנת 2017, כ-3 אלפים יח"ד בפארק לכיש מתוך 36,789 יח"ד שישווקו במסגרת ההסכם. כמו כן, לאלה עשויות להצטרף עוד כ-9,000 יחידות דיור מכוח תקנות שבס. תוספת יחידות דיור זו היא משמעותית במיוחד לאחר שנים רבות שבהן לא היו שיווקי קרקע בעיר בהיקפים משמעותיים ועל כן צפויים להוביל לתנופת פיתוח בתחומה. 
עוד על פי ההסכם, בהיקף של מיליארדים. כ-40% מהדירות יהיו דירות של 3 חדרים, 40% נוספים של 4 חדרים וכ-20% הנותרים דירות גדולות של יותר מ-100 מ"ר. 
במסגרת ההסכם הוחלט גם על פיתוח של תשתיות בהיקפים משמעותיים במסגרתם נקבעה תוספת לטובת יצירת פתרונות תחבורתיים, פתרונות לתשתיות ניקוז וכן הקמת שטחים ציבוריים פתוחים וכן פיתוח של מתחם רצועת חוף הים כמוקד עירוני שישרת את כלל התכניות ביישוב. כמענה לגידול במספר התושבים יוקמו בעיר 54 כיתות מעון, 14 מתנ"סים, 14 מגרשי ספורט, 14 אולמות ספורט, 59 בתי כנסת, 7 מקוואות ו-6 ספריות. פתרונות אלה צפויים להביא לעיר זוגות צעירים תוך שמירה השכונות הוותיקות ושיפורן.
שר האוצר, משה כחלון:
"אני מציע לא להתרשם מכל מיני איומים ופרסומים של אינטרסנטים בעיתונים שצצים בעקבות ההצלחה של "מחיר למשתכן". יש 27 אלף זוגות צעירים שזכו כבר בדירה וכל זוכי סדרה א' יזכו בזכות לדירה כבר בחודשים הקרובים. צריך להגיד את האמת  - הסכם הגג באשדוד נולד בדרך של ייסורים, כל מי שיכל להפריע בדרך הפריע. אבל בזכות הרבה עבודה קשה של כל הגורמים הגענו ליום הזה".

שר השיכון, יואב גלנט: "זהו הסכם גג היסטורי בעל משמעות גדולה לעיר אשדוד ולמדינת ישראל כולה. תוספת של למעלה מ- 30,000 יחידות דיור בעשור הקרוב שיוכלו לגדול ללמעלה מ- 45,000 יח"ד בהמשך. תוספת שטחי המסחר שייבנו במסגרת הסכם הגג יקדמו ויפתחו את אשדוד וסביבתה ויסייעו לאלפי זוגות צעירים לממש את חלומם ולקבוע ביתם באזור ביקוש מרכזי. ההסכם, עליו עמלו הצוותים המקצועיים במשרד הבינוי והשיכון ובשיתוף משרד האוצר, מתווסף לתנופת הבנייה המשמעותית וימשיך את מאמצינו לצינון זירת הנדל״ן. ההסכם בעלות כוללת של 6 מיליארד שקלים, הינו ייחודי ומורכב, כולל פתרונות חינוך, תחבורה ותעסוקה ונותן מענה איכותי לכלל המגזרים באשדוד, שהיא עיר משמעותית ומרכזית במדינת ישראל, בעלת מיקום אסטרטגי יוצא דופן. אני גאה על כך שהגענו לרגע הזה״.

ראש עיריית אשדוד, יחיאל לסרי:
"אשדוד, המציינת השנה 60 שנה להקמתה, חותמת על הסכם-גג, עם למעלה מ-30 אלף יחידות דיור חדשות, שיוביל אותנו לְעידַן חדש בתולדותיה. היא זוכה במענה הולם לצרכי הדיור לזוגות צעירים, בשיקום ושדרוג הרובעים הוותיקים, ובתנופת פיתוח כוללת לעיר. ביחד, עם בית החולים, הנמל החדש, פרויקט התחבורה הציבורית, הקמפוס האקדמי, פארק הייטק, קריית הספורט, וטיילת החוף והמלונאות, היא תהפוך תוך עשור למטרופולין כלכלי-חברתי-תרבותי מוביל במדינת ישראל. זו הגשמה אמתית של החזון הציוני."

ראש הממשלה, בנימין נתניהו אמר בטקס:
"באתי לאשדוד בפעם הראשונה כילד ואני זוכר ששרנו אז "אנו באנו ארצה לבנות ולהיבנות בה". עמדנו פה באשדוד והיום אנחנו רואים את תנופת הבינוי והפיתוח ועובדים יחד כדי לבנות את הארץ שלנו בכל הדרכים. 
בפרספקטיבה של כמעט 60 שנה אנחנו עושים את זה תוך כדי שיש מולינו אתגרים בטחוניים שלא היו מול שום מדינה אחרת. המדיניות שלנו ברורה- נעשה כל מה שצריך כדי לשמור על ביטחון מדינת ישראל. כדי לבנות ולהיבנות אנחנו צריכים ראשית לשמור על הארץ. 
עמדנו כאן על דיונה לפני כמה שנים טובות... והחלטנו שיוקם כאן בית חולים ואנחנו נרגשים לקראת הפתיחה הקרובה בעוד מספר חודשים. אשדוד היא מיקרוקוסמוס של מדינת ישראל כולה.
יש מאמץ ייחודי ומעריך את הדרך בה התגברו על המכשולים... אשדוד תגיע למטרופולין של 350 אלף תושבים ויש בה את כל האלמנטים: תרבות, סביבה ירוקה, תחבורה, תעסוקה ועוד. בואו לאשדוד ותרכשו כאן דירה!"