בקרוב יתקיימו שתי הופעות גדולות בכיכובו של אייל פרץ האחד יתקיים במסעדת ארמיס ויהיה 22.8 לפרימיירה של מופע חדש בשם "וודסטוק"- מחווה לג'ניס ג'ופלין, סנטנה, הנדריקס וג'ו קוקר עם 11 מוזיקאים – נגנים וזמרים כששבעה מהם בני העיר אשדוד: עדן חדד, אליה אזרזר וקרן בן נעים יעשו מופע חימום כהרכב חד פעמ ובכלל, בימים אלה הם מתכננים מופע מטורף עם הבנה של התקופה.

כאג'נדה יופיעו עם פרץ כמה שיותר אמנים בני העיר אשדוד- רונן הרוניאן, יוסי אברג'יל (בבל) ואחרים ואפילו אנשי הסאונד יהיו מאשדוד.
צילום: ערן בן שבת
זה בעצם המופע ה-13 שלך ב'ארמיס'... מה יהיה שונה הפעם?

קורה באשדוד ב'ארמיס' משהו שהוא מבחינתי הגשמת חלום באופן מתמשך. בדרך כלל אני עושה מופע שכולו סול, פאנק R&B, קצת רוק קלאסי- עם ארסנל של כ- 90 שירים שונים. לאחרונה התחלתי ל"שתול" שני שירים מקוריים שלי- אחד בעברית ואחד באנגלית שלמזלי גורפים הצלחה והקהל אוהב אותם מאוד. באתי ממגדל העמק לאשדוד... בצעירותי שמעתי על הסצנה שהייתה בחופי הים באשדוד- הרכבים של ארקדי, מוסקונה, גבי שושן, הצ'רצ'ילים... כולם הופיעו פה בחוף בעבר ועם הזמן זה נעלם. חלמתי בצעירותי להופיע במקום כזה והאמת שעשיתי כמה הופעות בעבר ב'קלמה'- המסעדה הסמוכה ובמסעדת ה'חוף' של אידי אבל משהו שם לא עבד ולא נוצר באזז. איכשהו נוצר חיבור טוב ב'ארמיס' – מגיעים הרבה חבר'ה טובים. במופע הקרוב זו תהיה הפעם הראשונה שהמופע כולו יהיה באווירה של וודסטוק וילדי פרחים, בתקווה שלהשלמת האווירה יוקמו גם דוכנים במקום עם תכשיטים, בגדים, תקליטים וכל יצירה אישית שרק אפשר יהיה להנגיש לקהל".
 יח"צ
מעבר לסשן המופעים ב'ארמיס', יופיע ב-7.9 במסגרת פרויקט "באים בטוב" של "מרחב יצירה תרבות" (החברה העירונית לתרבות הפנאי באשדוד) תחת המטריות האדומות, ברחבת קפה עדן שמוקמו שם מאז יום חג המוזיקה ברובע א', תחת עץ הפיקוס הגדול, עם מסך, וידיאו ארט וכל מה שצריך- "שידור נוסף" של המופע המוצלח "שירים מהסרטים" שכיכב בעבר במשכן לאמנויות הבמה. שירים מהסרטים הטובים, המוכרים והמוצלחים. טל סרבוס ועמק עמרמי יופיעו לצידו ברובע א' יחד עם ניב חובב, רונן הרוניאן וההרכב המלא של הנגנים שלו שמלווה אותו כבר זמן רב.

איך אתה יודע לבחור את השירים המתאימים לכל מופע?
"כשאתה עושה קאבר אתה תמיד צריך למצוא את האיזון בין מה שאתה אוהב למה שהקהל יאהב. זו בחירה אמנותית שלא קל למצוא אותה אבל ככל שיש יותר ניסיון על הבמה כך אני מתחדד יותר ומדייק, לומד את הקהל וכמובן את עצמי".

פרץ, הופיע למעלה מ- 30 פעמים ב'זאפה הרצליה' וחולם להגיע לקהל צעיר יותר, הבעיה היא שבפאבים באשדוד ומחוצה לה, לרוב לא קונים מופעים והוא מתפרנס מזה.
פייסבוק
אישי אמנותי
פרץ שר חי ונושם מוזיקה. בגיל 48 הוא ממש לא מוותר על החלום, להפך. הוא מגשים אותו ולא מספיק לעבוד, ליצור וחיות מוזיקה, מגדיל את הרפרטוארים שלו והכי חשוב- סוף סוף עובד על חומרים מקוריים משלו.

"בן דודי ערן בן שבת שצילם את הסרטים הדוקומנטריים של איתי אנגל, שש אימהות ועוד...צלם, עורך ובימאי יעשה לי את הקליפים ורונן הרוניאן עובד איתי בימים אלה על חומרים לאלבום חדש בתמיכה וסיוע של יוסי עטר. כבר הקלטתי שיר אחד בעברית ואחד באנגלית – אוהב לשיר גם וגם ואני מקווה גם לפתוח ולהצליח להרים פרויקט "הד סטארט". בקרוב אשלח למאסטרינג ומיקס סופי ב"אבי רוד", איפה שהקליטו הגדולים ביותר- הביטלס יש להם את כל המכונות של פעם ב- 400 $ לשיר", אומר פרץ בהתלהבות והתרגשות.  
צילום: טליה שפרינצה לוי
המטרה: להקליט שני שירים, לצלם שני קליפים ולפתוח הד סטרארט

בפרויקטים של 'הד סטארט' אמורים לתת משהו במתנה עבור ההשקעה. מה אתה מתכנן לתת?

"אני חושב על כל מיני כיוונים של מה אני אתן למשקיעים החל מאת המוזיקה בדיסקון קי, ויניל, אולי להוציא ספר שירים... כל מה שאוכל מבחינתי כדי ליצור משהו חדש משלי וכן אני ראשית אודה לכל מי שתומך בי במשך שנים ארוכות."

יש כבר שם לאלבום?

"אני 'אולד סקול', אני מנדטורי ונאמן לתקופה שגדלתי בה ובפרויקטים החדשים של השירים הללו אני שוקל לקרוא לזה "תקראו לי שחור"  או "כל הצבעים שבי". השם כמובן יגיד הרבה לגבי האלבום- אני מת על עוד דרבוקות וקאנון ומצד שני גוספל, R&B ועוד... אני נעזר באנשים ומתייעץ כל הזמן. מקווה שיהיה בו הכל- האולד סקול וגם קריצה אלקטרונית חדשנית. לתת ביטוי למזרחי, לשחור, לרוקיסט ולפאנק שבי".

לפרץ יש קהל שמגיע אחריו מרחבי הארץ, מעל 100 אנשים פוקדים את המופעים שלו מידי שבוע והקהל רק הולך וגדל. הוא אחד כזה שכשהוא עולה לבמה נותן את כל כולו. הוא לא מתחפש, לא עושה 'שטיקים'- פשוט שר את עצמו, את השירים שגדל לתוכם ומתוכם ונכנס ללב. ישר ללב.


המופע "וודסטוק" יתקיים במסעדת 'ארמיס (חוף לידו) בתאריך 22.8 -החל מהשעה 21.30.
כרטיס בעלות של 50 ₪ עם משקה ראשון במתנה. המופע יארך במשך של שעה וחצי מלאות באהבה ונשמה. אל תפספסו!