צילום מסךההורים מאבדים אמון במערכת שאמורה לשמור על ילדיהם - לאחרונה החלו הורים רבים ברכישת מכשירי הקלטה מוסווים, אותם ישתלו על ילדיהם בכל בוקר. ברשתות החברתיות מבקשות אמהות מודאגות מידע אודות מכשירי הקלטה מומלצים. באחת הקבוצות הגדולות של הורים לילדים בפייסבוק "בייבי אשדוד, גדרה והסביבה", כל פניה כזאת זוכה לעשרות תגובות והמלצות. 

אחת האמהות כתבה השבוע: "איפה אני יכולה לרכוש מכשיר הקלטה, אני חייבת לקראת כניסה לגן חדש". כאמור, היא זכתה לתגובות רבות והמלצות של אמהות שכבר רכשו מכשירים. 

מכשירי הקלטה מוסווים, קול ותמונה, ניתנים כיום להסוואה כמעט בכל דרך. מסוליית הנעל ועד לסיכת הראש. אין גבול לאמצעים שניתן לשתול על הילד, וסביר להניח שכל מקרה כזה מביא לשגשוג בחנויות הריגול השונות.

גננת באחת הגנים עימה שוחחנו על התופעה, הביעה דאגה נוכח העליה ברכישת ציוד ריגול בקרב ההורים. "היכן הגבול? האם אני כדמות חינוכית אמורה לחשוש כעת בכל פעם שאני מדברת לילד? שמא דבריי יופצו בכל רחבי האינטרנט. הרבה מקרים מצריכים להרים מעט את הקול, כך במקרים שילד עושה מעשה שעלול לפגוע בו או בחבריו". לדברי הגננת, שנמצאת כבר שנים רבות במערכת החינוך בעיר, התופעה תביא לשיתוק הצוותים החינוכיים, וכפועל יוצא, פגיעה בחינוך הילדים. "הורים מאבדים את הסמכות ההורית, עוטפים את הילדים בצמר גפן ואחר כך בבגרות כבר לא יכולים על ילדיהם. אני נגד מקרים של התעללות פיזית או מילולית לכל אדם באשר הוא אדם, אבל אל תכלילו את יוצא הדופן על הכלל".

חשוב לציין כי בניגוד לתחושת ההורים, גני הילדים והצהרונים אינם אויב הילדים וההורים. אם יש מקרים חריגים, הם נקודתיים ומטופלים על ידי המערכת. צריך להחזיר את האמון בין ההורים למערכות הגנים והצהרונים, חשוב להציף מקרים של חשד להתעללות או התנהגות לא נאותה, אך יחד עם זאת, צריך לשמור על פרופורציות נכונות.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו