את פניהם של האמנים הצעירים, שהגיעו נרגשים לאודישנים קיבלו נעמי אדר הופמן-המשנה למנכ"ל החברה העירונית ורן כרמי בוזגלו- המנהל האמנותי והסבירו כיצד האודישנים יתנהלו. אדר הופמן סיפרה להם אודות האג'נדה של החברה לתרבות לעודד אמנות ואמנים מקומיים ולקדם את הרובד הבא של התרבות בעיר אשדוד והבטיחה לאלו שירצו, בין אם יבחרו על ידי המנטורים וישתתפו במופע ובין אם לא- שילוב בפעילויות התרבות  ברחבי העיר במסגרת הפעילות של "מרחב יצירה אשדוד". 
odrey- סיוון אהרון
המנטורים
: חנה גור, ענבל בן שטרית, דניאלה ברדה, שי סול, ליאור מיארה ורונן הרוניאן מבטא מוזיקה סימנו במהלך האודישנים את הביצועים של אלו שדברו אל ליבם, ובחרו, כל אחד מהם שני נבחנים עימם היו רוצים לעבוד בליווי אישי עד למופע שייערך בספטמבר בחצר המוזיאון.

רן כרמי בוזגלו, המנהל האמנותי ציין כי, "אפשר להבחין כי רבים מהאמנים מוכשרים וניתן להגיע איתם לתוצאות משמעותיות ", לגבי המנטורים ציין רן  כי הוא מכיר את כולם עוד בהיותם צעירים מאוד וכי הוא רואה בפרויקט "ישראלי וחצי" הזדמנות לשתף לשיתוף פעולה ולהפריה הדדית. 

המנטורים בחנו על פי קריטריונים של ביצוע השירים, בין אם היו אלה 'קאברים' או חומרים מקוריים, ההגשה של השירים, הווקאליות והנוכחות על הבמה  והנבחנים עשו הכול על מנת להצליח לתפוס את תשומת ליבם של הבוחנים.                                                                                             המנטורית, ענבל בן שטרית שפרצה לתודעה בהשתתפותה בתוכנית הריאליטי "דה ווייס" אמרה, " התרגשתי מאוד לפני האודישנים והחמיא לי שבחרו אותי כמנטורית, באודישנים עצמם הזדהיתי עם המתמודדים- נוצרה לי אמפתיה גדולה אליהם. הופתעתי לטובה מהרמה של הביצועים והיו כאלו שממש רבתי עליהם עם המנטור ליאור מיארה והתעקשתי שהם יהיו אלו שאעבוד איתם לקראת המופע. אפשר לומר אפילו שהתאהבתי בשניים מהמתמודדים ואני מצפה לעבודה איתם ומקווה שאצליח להוציא מהם את המיטב".

לדבריה של המנטורית חנה גור, שהשתתפה בעבר בתוכנית כוכב נולד, הוציאה אלבום משלה, "זה שיש כישרונות מדהימים באשדוד ושהרמה מאוד גבוהה זה לא משהו שהוא חדש לי. היה לי כיף לראות, לשמוע ולפגוש אותם, את הדור ה"חדש" ונראה שללא ספק יש עם מה ומי לעבוד. זה מאוד מרגש ומשמח אותי להיות חלק מהפרויקט הזה". 
odrey- סיוון אהרון
האודישנים ללא ספק היוו תהליך מעניין ומגוון- החל מבחור זהוב תלתלים שעלה ראשון עם הגיטרה על הבמה, אל ביצועים ללא ליווי נגינה  (שירת א-קאפלה) שהרטיטו את הנוכחים באולם ועד לביצועי שירים מקוריים . ניכר היה כי רוב הנבחנים התרגשו מהמעמד ונתנו את כל כולם על מנת להיות אלו שיבחרו לקחת חלק בפרויקט ובמופע. המנטורים מצידם עודדו, שאלו שאלות כדי להכיר מעט כל אחד ואחת מהנבחנים ופרגנו לכולם- באווירה חיובית וטובה.                                                                                                               המופע "ישראלי וחצי" יתקיים ביום חמישי, 4.9 במוזיאון אשדוד לאמנות.