באשדוד בשנת 2016 תחושת הביטחון של בני 20 ומעלה המרגישים ללכת לבד באזור מגוריהם בשעות החשכה  עומדת על   83.6%, ובהשוואה לשנת 2015 מדובר בעלייה של 4.2 אחוזים, אז אחוז הבטוחים ללכת בחשיכה על 79.4%. ע"פ הדירוג מבין הערים הגדולות, אשדוד ממוקמת במקום השלישי ומצליחה להקדים את חיפה , פתח תקווה ,באר שבע ,נתניה ירושלים ופתח תקווה.

השוואה בין הערים הגדולות (נתוני הלמ"ס)

ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי : "אשדוד ממשיכה להיות בצמרת הערים המובילות גם בביטחון העירוני  וזאת בזכות תכניות עבודה, מקצועיות ותוך שיתוף פעולה מקסימלי בין אגף הביטחון העירוני למשטרת אשדוד אשר פועלים ביחד במטרה לתת מענה מקיסמאלי לתושב. בקרוב נחנוך את מרכז הביטחון העירוני המתקדם בישראל, שתוכנן והותאם לעבודת הביטחון  וכולל טכנולוגיה פורצת דרך המאפשרת שליטה ובקרה וזמן תגובה קצר ומקצועי יותר. המטרה להמשיך ולשדרג באופן משמעותי את עבודת הביטחון העירוני בחירום ובשגרה" .

מנהל אגף הביטחון אריה איטח: "אגף הביטחון עובד ע"פ חזון ראש העיר עם מטרות ויעדים, תוך שת"פ מלא עם משטרת אשדוד מתוך הרצון למקסם את יכולות המענה לתושב. תוכנית עבודה כוללת מטרות ויעדים מקושרי תקציב, המסייעים בהשגת מטרות העירייה למען התושב, מתוך מעגל תכנון שנתי המתבסס על מדדי דרך והאפיקטיביות של העבודה אל מול התושב תוך בקרה על עבודת השטח".