תושבים הגיעו למחות בישיבת המועצה (צילום: חן בוקר)

המאבק של תושבי רובע טו' נגד בניית מגדלי מגורים סמוך לבתיהם, עולה שלב. היום נורתה יריית הפתיחה במאבק המשפטי אותו מתכוונים התושבים לנהל מול העירייה, ובמכתב ששיגר משרד עורכי הדין תדמור ושות' ויובל לוי ושות' מתל אביב, הם דורשים לעצור את החתימה על הסכם הגג עד אשר כל החומרים אותם הם דורשים לצורך למידת הסכם הגג, יתקבלו ויתקיים דיון ענייני.

במכתב טוענים עורכי הדין בשם תושבי העיר וחברי המועצה כי הדיון שהתקיים במועצת העיר היה לפרוטוקול בלבד, וכי שאלות שנשאלו על ידי חברי המועצה, ביניהם צבי צילקר לו יש זכויות רבות בעיר, לא זכו להתייחסות או מענה. 

למכתב המלא כנסו כאן!

"מהלך כזה היה רצוי שיעשה בשקיפות מלאה, תוך שיתוף ציבור תושבי העיר. מהלך כזה חייב להיות מלווה בדיון מעמיק במועצת העיר, במסגרתו יעברו נבחרי הציבור על הוראות הסכם הגג, יקבלו את כל הנתונים שבבסיסו, ינהלו שיח אמיתי באשר להשכלותיו ויקבלו מענה ענייני להשגותיהם. למרבה הצער אף אחד מעלה לא נעשה", נכתב במכתב.

בנוסף נטען במכתב כי "התחייבות לשווק 25% מיחידות הדיור בהסכם לאוכלוסיה החרדית - פגיעה בזכות היסוד לשיוויון שלא כדין ובניגוד מוחלט להחלטת ממשלה". עוד מצוין במכתב כי הפגיעה בעיקרון השוויון כלפי מי שאינם חרדים - דתיים מסורתיים, חילונים ואחרים - אינה מידתית ודינה להיפסל.

בתוך כך, גורמים שמעורבים במכתב שנשלח היום, מציינים כי כבר בימים הקרובים תוגש עתירה דחופה לבית המשפט לעצירת החתימה על הסכם הגג.