כסף גדול יתפנה בעיר

הסכם הגג שיחתם ביום ביום ראשון ה 13 לאוגוסט באשדוד, ישפיע דרמטית על העיר אשדוד במגוון רחב של תחומים. אחד מהם הוא השפעתו של הכסף שיתפנה בעיר:

הסכם הגג מבטיח לשווק כ10,000 יחידות דיור מוזלות (מתוך 30,000) לבני העיר אשדוד.

על פי הערכה כ350,000 ₪ יחסכו זכאי הדיור בעיר אשדוד ברכישת דירה:

המשמעות של סכום זה הוא – כ 2000 שקל לחודש תשלום למשכנתא למשך 20 שנה! 

סכום זה היה עובר עד היום מרוכש הדירה אל היזמים, הבנקים ולמדינה יעבור מעתה לעסקים בעיר.

מעבר לשיפור המשמעותי באיכות החיים של אותם זכאים שיוכלו לצרוך יותר למחייתם, בואו נבחן את התרומה של חסכון זה לכלל תושבי העיר.

מה אותם זכאים יעשו ב2000 השקל שיתפנו להם בכל חודש?
סביר להניח שרוב הסכום יתגלגל בין העסקים ברחבי העיר (ביגוד, אוכל, בילוי, חינוך, טיפוח ועוד ועוד).

כאשר ל 10,000 זוגות תושבי העיר, יתפנו 2000 ₪ לחודש שהם 24000 ₪ לשנה.... (לעומת המצב הנוכחי) אזי אל מחזור העסקים בעיר אשדוד בלבד עשויים להצטרף כ 240 מיליון ₪ בכל שנה למשך 20 שנה!!

סכום אדיר זה עשוי להעניק מנוף מאוד משמעותי לעסקים הקטנים, לתעסוקה, ליזמים וליוזמות חדשות, למגוון אפשרויות רחב יותר בתחומי התרבות, בילוי ועוד.

לא זו בלבד - כ200 מיליון ₪ נוספים בשנה שמתגלגלים בעיר יוצרים מעגל שרק הולך ומתרחב: כשבעלי המסעדות, המספרות, הבוטיקים, הקוסמטיקאיות וכו'  ברחבי העיר ירוויחו יותר....הם גם יוציאו יותר אצל בעלי עסקים ונותני שירותים אחרים וכמובן גם יצטרכו להעסיק יותר עובדים ובמקביל גם ייווצרו הזדמנויות לפתוח בעיר עוד עסקים קטנים...וכשיש יותר ביקוש לעובדים, יש יותר הכנסה בעיר...והנה עוד כסף שממשיך להתגלגל בעיר לרווחת התושבים בה....
והנה בזכות הכנסה משמעותית שמתפנית לזכאים מהדיור, נהנים לא רק אותם צעירים וזכאים, אלא עיר שלמה.

מנוף גם לתעשייה הקלה:

מעשרות אלפי יחידות דיור שייבנו בעיר אשדוד במהלך העשור הקרוב (לאחר שנות יובש רבות) עשויים ואמורים ליהנות – אדריכלים, מהנדסים, מנהלי עבודה, מעצבים, אנשי אלומיניום ותריסים, כל ענף הקרמיקה, הריהוט, ענף המטבחים, גינון, פיתוח ועוד ועוד ועוד,

מדובר במיליארדים רבים שיתגלגלו בעיר משלבי הגמר של הבנייה בלבד וסביר להניח שחלקים נכבדים ממיליארדים אלו יתגלגלו אל בעלי העסקים בעיר, ייצרו עוד פוטנציאל תעסוקה, שירותים וכו' ושוב – כשמרוויחים יותר, מבזבזים יותר וכך מעגל כלכלי נוצר (כמו שהוא נוצר בערים הגדולות בעולם בהן יש תנועה כלכלית שהומה).

מכאן שאם הסכם הגג יתממש בחלקו או במלואו.... אשדוד צפויה משנת 2019 ובמשך עשור קדימה, ליהנות מתנופה כלכלית משמעותית שתשפיע על חלקים רבים מתושבי העיר.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו