מזרחי

יו״ר ארגון עובדי מזרחי טפחות, דניאל דהן, אמר: "כצעד ראשון אנחנו יוצאים לשביתת אזהרה, ואנחנו מקווים מאד שההנהלה תבין את המסר החד והברור של העובדים".

בבנק מזרחי לא עודכן הסכם השכר לעובדים במשך 13 השנים האחרונות ורק לפני שבוע נראה היה שהעובדים והנהלת הבנק הגיעו להסכמות. העובדים טוענים שההודעה על המגעים למיזוג עם בנק איגוד היא זו שהביאה לפיצוץ: "לאורך כל המשא ומתן על הסכם השכר ההנהלה ניסתה להסתיר מהעובדים את התכנית שלה למיזוג עם בנק איגוד ולקראת סיומו של המשא ומתן ניסתה 'לגנוב' סעיף של הסכמה לשקט תעשייתי גורף". אמר יו"ר הוועד.

 מהנהלת הבנק נמסר כי ההנהלה אכן הסכימה למתווה הסכם אשר משפר את שכרם של העובדים אך העמידה מספר דרישות להן התנגדו העובדים, ובינהן: "שקט תעשייתי מלא בתקופת ההסכם, הפעלה של תוכנית הפרישה מרצון שעליה החליט הדירקטוריון, והירתמות מלאה של עובדי הבנק במקרים של אפשרות לצמיחה לא-אורגנית, בדרך של מיזוגים ורכישות".

 עוד נמסר מהנהלת הבנק כי "נקיטת עיצומים ושיבושים כלשהם משמעותה ביטול כל ההסכמות בנושא הסכם השכר, כשהאחריות לפגיעה בעובדי הבנק תהיה כולה על הוועד. עובדים שישתתפו בפעולות ארגוניות כלשהן בזמן העבודה – שכרם ינוכה כחוק ולא יוחזר, גם לאחר סיום העיצומים/השיבושים".