הזמר שלמה ארצי נותן לכך ביטוי בצורה מדויקת בשירו כשהוא מתאר את התמורות שעוברות על האדם בילדותו ואת געגועיו לנופי ילדות. סביר להניח כי שיר זה ואחרים היוו השפעה לקבוצה של אמני אשדוד שיצירותיהם מרכיבות את "נופי ילדות" - תערוכה קבוצתית ייחודית ומיוחדת במינה המנסה לתרגם את הגעגועים אל מחוזות הילדות הרחוקים אשר בזיכרוננו ליצירה אמנותית, וזאת מתוך האמונה שאדם אינו אלא תבנית נוף מולדתו -נופי ילדות.
miri grinbaum
"ההשפעות השונות של נופי הילדות מעצבים אותנו, משפיעים עלינו והטביעו בנו את חותמם" מספר לנו האוצר שלמה פרמן ומוסיף כי האמנים המשתתפים בתערוכה מזמינים את הצופים למסע אל נופי הילדות אשר בזיכרונם. הם משתפים את הצופים בחוויית חזרתם אל מקומות הילדות הרחוקים. כל אחד מהיוצרים מנסה בסגנונו ופרשנותו האמנותית לתת ביטוי לזיכרונו. ביטוי זה הופך את היצירה לסוג של אמירה הסוללת גשר מסתורי בין העבר להווה. התערוכה מציגה נקודות מבט מזוויות שונות אשר מרכיבות ביחד מבט קולקטיבי על עברינו. את התערוכה "נופי ילדות" מפיקה אגודת אמני אשדוד במסגרת הפרויקט "תושבים פוגשים אמנות".
דינה צפון
התערוכה ניידת ותוצג במרחב הציבורי וזאת כדי לחשוף את אמני העיר בפני קהל התושבים, להפגיש את התושבים עם מיטב היצירות של אמני העיר, לקרב את היוצרים לקהילה המקומית וליצור מפגש מרתק בין הצופים ויצירות האמנות.

אמנים משתתפים: אורית שדה, איגור קלישו, אלנה בונק, ארלט זנדבנק, בתיה הנקין, ג'ורג'ט אמסלם, דבורה אורטס, דיזי ביטון, דינה צפון, דניאלה גואטה, הרצל דוסטר, ורוניק פולקה, חפציבה קושמרו, טובה בוחבוט, יוספה אלמוג, יעל לוי, יעל צדקה, ליאור אוחיון, לינדה כספית, מדי בן זכרי, מזל עוגן, מירי גרינבאום, מלי היימן, מרי פהר, סוזי אוזנה, סנדרה רוזנבאום, סער בוכבינדר, עליזה מלכה, פדובה רחל, ציפי זולטי, ראובן כהן, רחל אבן צור, ריקי קרן אורי, שוש בן דהן, שוש הלוי, שוש פוגל, שלמה פרמן, שרה דורון ותמר גרינפלד.                                                                               
יעל צדקה
פתיחת התערוכה: " נופי ילדות ", יום רביעי,  9.8.17,בשעה 19.30 בגלריה "דואט" – בקניון עופר לב אשדוד .נעילת התערוכה: 07.09.2017