צילום: דוברות עיריית אשדוד

מה הקשר של נספח סיני לעיר אשדוד? הסינים חתמו על ברית ערים תאומות בין הערים ווהן ואשדוד, רכשו את אגן כימיקלים, בונים את נמל אשדוד החדש ומקיימים קשרים שונים עם העיר ופרנסיה. בעבר התקיימו מספר ביקורים בעיר כחלק מתהליכי התקשרות המתפתחים אט אט עד להבשלתם הסופית והפיכתם לקשרים ממוסדים. 

בשבוע שעבר ביקרה כאן משלחת מצומצמת, בראשות נספח ההגנה הסיני בישראל, מר סן זהנג ז'ו הנושא בדרגת קולונל (מקביל לתת-אלוף), וסגנו קואן זאהו. 

השניים פגשו בשורה של אישים מחיי העיר, ערכו סיור בעיר ובמוסדותיה, ביקרו בנמל ושמעו סקירה בנושאים שונים. גב' נעמי אדר הופמן, המשנה למנכ"ל החברה העירונית לתרבות הפנאי, דיברה על שיתופי פעולה אפשריים והציגה את התערוכה "זמר בודד הוא הלב" המוצגת במוזיאון מונארט לאומנות.

מהנדס העיר אדר' דורון חזן נתן סקירה מעמיקה על הסכם הגג של אשדוד ועל ה-REWAY – פרויקט התחבורה הציבורית של אשדוד, בהיקף של מאות מיליוני שקלים.

לאחריו התקיים דיון ער על ההתמודדות עם האתגרים בביצוע של פרויקטים כה מורכבים וארוכי טווח.  לאחר מכן יצאו האורחים עם קב"ט העיר מר אריה איטח לסיור בנמל אשדוד ופגשו את מר דרור גדסי, עוזר מנהל הביטחון של נמל אשדוד, ולמדו ממנו על סידורי הביטחון בנמל אשדוד.

את היום סיכמו האורחים בארוחה משותפת, בה פגשו את אריה מימון, ראש מינהל החינוך, שסיפר להם על מערכת החינוך העירונית ועל פרויקטים מיוחדים בתחום החינוך, ואת עופר דרי, מנכ"ל החברה לתיירות, שסיפר להם על התיירות בעיר ועל התוכניות הנמצאות בשלבים שונים של ביצוע ותכנון. 

צילום: דוברות עיריית אשדוד