מ.ס אשדוד סיימה אמש (א') את ניסוי הכלים הראשון שלה בהפסד 3-1 לבית"ר ירושלים בגביע הטוטו. הפסד שגרם לכולם להבין שעוד יש הרבה עבודה לקראת הליגה.

אמנם יש ניצנים לאופטימיות והעובדה שקינדה וג'פרי היו חסרים היא ללא ספק משמעותית, אולם בכדי להיות מוכנים למכבי פ"ת ב- 19/8 באשדוד יצטרכו לקבל החלטות לגבי הזר הנוסף, שאלת הקישור וגם ההתקפה. בתקווה שג'רפי וקינדה (במקרה שיישאר באמת) יחזרו מהר מהפציעות.  

צילום: שחר גרוס, באדיבות אתר ONE

יוסי מזרחי, מאמן מ.ס אשדוד שחזר לקדנציה רביעית במועדון, סיכם: "אף פעם לא טוב להפסיד וההרגשה לא נעימה, ניסינו שיטות והרכבים יש לנו שלושה שבועות עד לליגה ואני מאמין שלליגה נגיע מוכנים".

על הנבחנים והרכש החדש אמר מזרחי: "את ההתרשמויות אני אשמור לעצמי, יש הרבה דברים לתקן, צריך למצוא איזון, אשדוד תראה אחרת בתחילת העונה בליגה".

על המשחק: "לא מרוצה מהחצי הראשון, מהחצי השני אני יותר מרוצה, דווקא בדקות הטובות שלנו שהיינו קרובים לשער של היריב ספגנו שער, מלבד לשני ההזדמנויות של בית"ר בחצי השני הם לא הגיעו להזדמנויות מסוכנות".

על עמדת השוער בעת חסרונו של ג'רפי: "יואב סיפק עונה יוצאת מן הכלל בעונה הקודמת, למצוא מחליף שישחק ברמה הזו לא פשוט ולא קל כשנצבור עוד דקות משחק, יהיה ניתן לראות שגם השוער יעלה ברמה".

ג'רפי עצמו עשוי לחזור תוך חודש לשער, זו ההערכה האופטימית של הקבוצה, אם כי יש כאלה שטוענים שג'רפי עשוי להחמיץ גם את המחזור השלישי אחרי פגרת הנבחרת. 

ג'רפי, ששבר את ידו הימנית ומגובס עד מעל המרפק, ייבדק השבוע בשנית על ידי דוקטור הקבוצה, אלכס רוזנטל, ולאחר מכן ייקבע בוודאות זמן החלמתו. 

צילום: איציק בלניציקי, באדיבות אתר ONE

הקשר הצעיר, בנצי מושל, שסבל מפציעה בארבע-ראשי שהשביתה אותו, יחזור היום לאימונים רגילים ובקבוצה מעודדים מקצב החלמתו. בניגוד אליו, חומרת פציעתו של גדי קינדה, שגם כן היה חלק מפצועי אשדוד שאכלסו את יציע הכבוד בראשון לציון, טרם ידועה.

כרגע באשדוד יצטרכו לחפש פתרונות, איך ממלאים את החלל של אור אינברום וכיצד ההתקפה שהייתה עקב האכילס של הקבוצה בעונה שעברה מתחילה להבקיע. גם אמש, הבקיעה הקבוצה ממהלך של ההגנה- אל חמיד לברוסיץ' והבקיעה מפנדל.

בינתיים, בקבוצה יש התלבטות לגבי הנבחן ז'יל פאריבה שכבר נבחן בקבוצה כמעט כל תקופת ההכנה, כחודש. יש כאלה שרוצים להחתימו וטוענים שרק מועד תשעה באב דוחה את החתימה, אולי יש כאלה שטוענים שיוסי מזרחי כלל לא סגור על השחקן וחושב שאולי אשדוד צריכה לבדוק אופציות אחרות בתפקידים אחרים.

צילום: שחר גרוס, באדיבות אתר ONE

פאריבה הוא לא בדיוק קשר אחורי קלאסי ובאשדוד מחפשים קשר אחורי קלאסי שיעזור בהנעת הכדור, דומה לפריירה בבית"ר, אוגו בב"ש וכדומה. פאריבה גם הציגה יכולת חלשה אמש כמו כל הקבוצה מה שלא בדיוק עומד לזכותו.

בכל מקרה, באשדוד יבחנו את הדברים ולא ימהרו לקבל החלטה, שכן הוא עשוי להיות הזר החמישי של הקבוצה ואולי אף לסגור את מצבת הזרים לעונה (אפשר שישה זרים בסגל, חמישה רשומים).

השם של אנטוניו מרשיץ' ששיחק בבני יהודה עלה בהקשר של אשדוד, אם כי גם במקרה שלו לא מדובר בקשר אחורי קלאסי, אלא יותר קשר שמסכ את השער, טכני מאד, מניע כדור, אבל לא מהיר.

אשדוד כבר מחזיקה ארבעה זרים (המגן-קשר קרלו ברוצ'יץ', הבלם פאבריסיו, הקשר אדילסון באהייה והחלוץ מאוריסיו) כשתכנית העבודה מדברת על חמישה זרים ולא שישה. אם כן יוחלט ללכת על זר שישי הוא יהיה "פרוספקט", כלומר שחקן מתחת לגיל 19 שיוכל אף לשחק עם קבוצת הנוער

מי שכן עשוי לחתום באשדוד הוא אמיר בן שמעון שיצטרף לסגל ויחזק את עמדת המגן השמאלי והקישור.