מ.ס אשדוד סיימה 90 דקות ראשונות של גביע הטוטו אמש (א') מול בית"ר ירושלים. ההפסד 3-1 בהחלט יכול להוות סוג של מדד מסוים, אמנם לא צריך להגזים, אבל כמה תובנות ראשונות בהחלט שכן.

ההרכב של אשדוד היה בסך הכל כמעט הרכבה החזק ביותר, להוציא את קינדה וג'רפי שהם ללא ספק שני ברגים מרכזיים ביותר בהרכב של מזרחי.

לגבי קינדה, תחושת הבטן שלי אומרת (ותחושת בטן בלבד) שמשהו שם לא סגור לגמרי ואני לא פוסל בסופו של דבר מעבר של קינדה לאחת הקבוצות הגדולות בארץ ממש עם הגונג של חלון ההעברות (אבל שוב מדובר על תחושת בטן בלבד).

אין ספק שללא ג'רפי וקינדה לאשדוד יש כמה הנחות שניתן לעשות, בטח כאשר רואים קישור כל כך אנמי, איטי ובעיקר לא מדויק וחסר אנרגיות, כל הפרמטרים שקינדה יכול לעזור אם הוא מסודר בראש ולא תמיד זה קורה הרבה.

צילום: איציק בלניציקי, באדיבות אתר ONE

אז מה ראינו אמש מול בית"ר, כמה נקודות עיקריות:

הזרים החדשים- בנקודה הזו ללא ספק יש שיפור, אם כי לא בטוח שכל כך גדול כמו שרבים חושבים.

בהייה, סילבה, קורדיריו וברוסיץ' הם בוודאי טובים יותר ממה שהיה בעונה שעברה ולשמחתם של הזרים החדשים הם מתחילים מנקודה די נמוכה ונראה שסילבה, בהייה וקורדריו כנראה ייתנו תפוקה טובה יותר ממנגה, לוסיו, בטאייב ואחרים.

אשדוד תצרף עוד זר אחד בוודאות, אולי זה יהיה פאריבה, אולי מרשיץ' אקס בני יהודה, אולי שחקן אחר. העמדה שמחפשים היא הקישור, אם כי לא בטוח שגם עמדת ההתקפה לא צריכה חיזוק.

צילום: איציק בלניציקי, באדיבות אתר ONE

שאלת ההתקפה- על פניו חוליית ההתקפה כוללת את דין דוד, חן עזריאל, מאוריציו קורדריו ואפילו אדילסון בהייה שיכול לשחק כמעין קשר/חלוץ על האגף במערך מסוים.

לא בטוח שההתקפה של אשדוד חוזקה מהעונה שעברה, אני יודע שרבים באשדוד מחזיקים מקורדריו והחיזור אחריו עוד בתום העונה בלאומית היה נמרץ, בטוחים שהוא חלוץ ששווה הרבה שערים בליגת העל. אני מסופק ביותר. לא בטוח שקורדריו הוא התשובה לאנמיות בחוד ההתקפה של אשדוד.

אמש מול בית"ר הוא היה על תקן נוכח- נפקד, בקושי נגע בכדור, לא עשה מהלכים שלא לדבר על לסכן את השער.

יגידו שהוא זקוק לכדור ושיעבדו בשבילו. אולי אבל מה עם לחץ על הבלמים, להרוויח כדור בראש? בשביל לא צריך כדור.

בכלל אני לא בטוח שהנשק העיקרי בהתקפה של אשדוד הוא קורדירו ולא בהייה שמהווה בעיניי חיזוק טוב יותר, אני אף מוכן להתערב שבהייה מסיים עם יותר שערים מקורדריו ובמקרה של שניהם זה לא יהיה יותר מ- 5-6 בעונה.

נכון לנקודת הזמן הנוכחית לא נראה שההתקפה של אשדוד עברה שדרוג וגם אם כן הוא מינורי מאד.

בכלל נדמה שהחלוץ שהכי יכול לתרום במצבת השחקנים שיש ליוסי מזרחי בהתקפה הוא דווקא חן עזריאל ויכול להיות שבאשדוד יעשו טוב אם יהמרו עליו כחלות המוביל או שינסו לשנות כיוון ולהביא שחקן התקפה נוסף לקבוצה.

צמד הברזילאים החדש (שחר גרוס, באדיבות אתר ONE)

שאלת פבריסיו סילבה- העונה שעברה הצמד אל חמיד את סירושטיין נעל את מרכז ההגנה של אשדוד ושם אותה כהגנה השלישית בטיבה בליגה.

העונה הגיע בלם חדש, פבריסיו סילבה, שעל פניו עם רזומה טוב וכזה שאמור להשלים את אל חמיד בדיוק כמו שעשה סירושטיין רק הרבה יותר טוב.

לסילבה יש נוכחות, יש פיזיות, ללא ספק נראה שהבלמים של אשדוד הם טכניים מאד ויכולים לסייע להנעת הכדור, אולם לא ברור כמה מהירות יש לסילבה (אין), והוא יוצא לא מעט עם הכדור לאזור מגרש המגרש, בכדרור, מה שהוביל אמש לשער הראשון של בית"ר, כתוצאה מאיבוד כדור שלו במרכז המגרש.

הנעת הכדור ללא ספק טובה יותר והוא טכני מאד, יחד עם אל חמיד שסידר לברוסיץ' את הפנדל ואף כבש, נראה שלאשדוד יש בלמים טכניים, אולם לא בטוח כמה ההגנה באמת טובה יותר. כרגע סילבה הוא יותר מסימן שאלה מאשר סימן קריאה.

צילום: שחר גרוס, באדיבות אתר ONE

משהו חסר בקישור- הנעת הכדור של אשדוד אמש הייתה רעה מאד, איטית, לא מסודרת,למעט דקות קצרות בשלהי המחצית הראשונה ובתחילת השנייה, אשדוד הפגינה משחק רע בכל הקשור לשמירה על הכדור.

אולי זה החיסרון של קינדה, אולי בעיית מהירות ששוב אין בקישור למעט בהייה, אבל משהו יצטרך להשתנות.

לא בטוח שמונד, בקל וקינדה יכולים לשחק כל השלושה ביחד, הקשר שיבוא צריך להיות מצד אחד קשר אחורי קלאסי, אבל כזה שיכול לצאת קדימה ובעיקר להניע כדור במהירות לצדדים, שם יש את בהייה, עזריאל, דוד ואחרים.

נקודת אור- ברוסיץ'- והיו גם דברים טובים, קרלו ברוסיץ' פותחת את עונתו השנייה באשדוד ונראה כמו יופי של מגן שמאלי.

מהיר, נייד, תומך בהתקפה, מבצע שלו הביא לפנדל, ונראה שלאשדוד יש שקט בעמדה הזו, ברוסיץ' השתלב בקבוצה מקצועית וחברתית ונראה שאם באשדוד ידעו לנצל אותו נכון יהיה לאשדוד יופי של משחק אגפים בצד השמאלי של המגרש.