ניסוי הכלים הראשון של מ.ס אשדוד העונה באופן רשמי, התקיים הערב (א') באצטדיון בראשל"צ. אשדוד פגשה את בית"ר ירושלים במסגרת המחזור הראשון בבית ג'. 

אשדוד שיחקה ללא גדי קינדה, יואב ג'רפי, בנצי מושל שמהווים סוג של שחקני מפתח, בעיקר קינדה וג'רפי. 

ללא קינדה אשדוד הציגה משחק קשוח יחסית, אך חסר בקר וחסר תיאום בין השחקנים החדשים שהצטרפו לקבוצה. עיקר הדאגה היא בהתקפה, שם אשדוד לא הראתה אפילו ניצוצות של תקווה.

צילום: איציק בלניציקי, באדיבות אתר ONE

קורדריו וגם דין דוד לא הורגשו ולא השפיעו על המשחק. החיסרון של גדי קינדה מורגש בהנעת הכדור ובמהירות בקישור שאינה קיימת כמעט.

מאוריציו קורדיריו השלים 90 דקות והיה חלש מאד, בקושי נגע בכדור.

הנבחן ז'יל פאריבה הציגה יכולת בינונית, הוא מאד פיזי וקשוח, אולם מצד שני עצבני מאד. 

מבחינת ההגנה, נראה שלאשדוד תהיה הגנה טובה מאוד, בעיקר לאחר שג'רפי יחזור לשער. אם הוא היה משחק נגד בית"ר...סביר להניח שהיה עוצר בקלות, שניים מתוך שלושת השערים שספג השוער ירדן קרישטול.

שלושת הבלמים - חאתם, ניר ברדע ופבריציו סילבה -   סוסים! חזקים מאוד פייזית ובעלי יכולת טכנית טובה. בלם הרכש הברזילאי הראה ניצוצות של הםטכניקה ברמה גבוהה לצד מבנה גוף מרשים ביותר. נראה כי לאחר שיעבדו על התאום ביניהם, תהיה לאשדוד סגירת אמצע ברמה מאוד גבוהה.

הקישור סביר פלוס: תום מונד, רועי בקל, אדילסון בהייה, דן ביטון וכמובן גדי קינדה שיחזור להרכב...לאשדוד יהיה מה למכור בחלק זה.

כאמור ההתקפה היא הבעייה הגדול של אשדוד שמשום מה בנתה על החלוץ מאוריסיו שהיה בסדר גמור לליגה הלאמית, אך לא נראה שיש לו מה למכור בליגת העל, בוודאי לא כחלוץ מוביל שייקח את אשדוד צעד קדימה.

לסיכם: חייב חלוץ! עם שאר ההרכב... אפשר להסתדר בליגה 

מהלך המשחק:

לאחר שתי החמצות של אמיר עגייב, היה זה אנתוני וארן שמצא את הרשת בדקה ה-25. לאשדוד הענישה את הבית”רים על שהאטו את הקצב והשוותה את התוצאה באמצעות פנדל מדויק של חאתם עבד אלחמיד על סף הירידה לחדרי ההלבשה (44).

החלוץ הצרפתי, וארן, אקס אשדוד (שויתרה עליו כי לא היה מספיק טוב בעיני אנשי המקצוע של הקבוצה), הצטיין בשורות בית”ר, כאשר כבש צמד ובישל ליוסי בניון את השער השלישי.

צילום: איציק בלניציקי, באדיבות אתר ONE

דקה 11: בית”ר הגיעה לרחבה של אשדוד. לאחר ששלטה בדקות הפתיחה, האורחת יצאה קדימה. אמיר עגייב פרץ באגף השמאלי והגביה לרחבה – ירדן קרישטול יצא וקלט את הכדור. מנגד, פבריציו סילבה שלח את דין דוד לריצה באגף השמאלי, אך החלוץ לא ייצר הזדמנות כיבוש.

דקה 21: עגייב שוב החמיץ. הפעם הקשר נהנה מצ’יפ נהדר של ז’אורז’יניו, כדי לבעוט מהאוויר לשער, מתוך הרחבה בצד ימין – קרישטול לא התקשה לעצור את הבעיטה החלשה.

דקה 25, בית”ר ירושלים עלתה ל-0:1: הסכר האשדודי נפרץ. חן עזרא מצא בכדור חכם את אנתוני וארן, שהתקדם באגף השמאלי והכניע את קרישטול עם בעיטה חדה לפינה הנגדית.

דקה 38: ההגנה של בית”ר הובכה. כדור ארוך הציב את אדילסון בהייה לבדו באף הימני. הברזילאי שעט פנימה וניצב באחד על אחד מול קליימן, שיצא היטב והדף את הכדור.

צילום: איציק בלניציקי, באדיבות אתר ONE

דקה 44, מ.ס אשדוד איזנה ל-1:1: אבישי כהן הכשיל בתוך הרחבה את קרלו ברוצ’יץ’ ואדלר פסק על פנדל למארחת. חאתם עבד אלחמיד הרשית והשווה את התוצאה.

דקה 51: בהייה שוב ניסה את כוחו. הפעם הוא הסתובב על המקום על סף הרחבה של בית”ר ושחרר בעיטה, אבל לא היה מדויק.

דקה 55, בית”ר עלתה ל-1:2: יוסי בניון המחליף נכנס שש דקות קודם לכן וכבש מיד. וארן בישל לבניון, ששחרר בעיטה נאה מחוץ לרחבה והרשית.

דקה 81: החמצה גדולה של יובל יעקובוביץ’ לאחר השמטה של קליימן. השוער הבית”ר לא הצליח לתפוס את הכדור לאחר הגבהה מצד שמאל, קשר אשדוד לא השכיל לנגוח לרשת. 

דקה 81, בית”ר ירושלים עלתה ל-1:3: וארן השלים משחק אדיר. הצרפתי חתך למרכז מהאגף הימני ולאחר דריבל מעולה, הרשית לפינה הרחוקה של קרישטול.

צילום: איציק בלניציקי, באדיבות אתר ONE

מ.ס אשדוד: ירדן קרישטול- 4, טום בו זקן- 4.5, חאתם עבד אלחמיד- 5.5, ניר ברדע- 5 (חן עזריאל- 5), פבריציו סילבה- 5, קרלו ברוצ’יץ’- 6, תום מונד- 5 (רועי בקל), אדילסון בהייה-5.5, ז’יל פראיבה- 5 (יובל יעקובוביץ'), מאוריסיו קורדיירו- 4 ודין דוד (דן ביטון- 5)- 4.

בית”ר ירושלים: בוריס קליימן, אבישי כהן, אנטואן קונטה, טל כחילה, חן דילמוני, קלאודמיר פריירה, ז’אורז’יניו, אריק סאבו, אמיר עגייב, חן עזרא ואנתוני וארן.