הודעה רשמית בנושא עוד טרם יצאה, אך ככל הנראה על פי הדיבור בעיר נראה שעונת המשחקים הקרובה תהיה העונה האחרונה של אצטדיון הי"א המיתולוגי בעיר.

האצטדיון הישן והוותיק אמור ללכת להריסה כחלק מבנייה של רובע דירות חדש מה שאומר שעד הבנייה של קרית הספורט לרבות אצטדיון כדורגל חדש הקבוצות המקומיות ובעיקרן מ.ס אשדוד יאלצו לנדוד לבית חלופי לתקופה של כמה שנים.

כאמור, הודעה רשמית עוד טרם יש, אבל על פי התוכניות זה אמור לקרות כבר בקיץ הקרוב, עד סוף שנת 2018.

אין ספק שמדובר בעניין לא פשוט בטח עבור קבוצה כמו מ.ס אשדוד שעבורה האצטדיון הביתי מהווה נקודת יתרון בליגה, תוסיפו לזה את הקבוצות מהליגות הנמוכות שהולכות ומתפתחות, אם כי במקרה שלהן האצטדיון ברובע ב' עשוי להספיק במרבית משחקיהן בשנים הקרובות.

צילום: גוגל מפות

העונה כמו בשנים האחרונות, עובר אצטדיון הי"א שיפוץ מקיף ונרחב כחלק מדרישות מנהלת הליגה ולכן לא כל כך ברור מדוע הוחלט להשקיע בשיפוץ מקיף, אם בטווח של שנה עד שנה וחצי האצטדיון הולך להריסה.

חשוב גם לזכור שבנייה של אצטדיון בכלל וקרית הספורט בכלל עשויה לקחת כמה שנים (בין 3-5 שנים), מה שאומר שמדובר בתקופה ארוכה ללא אצטדיון ביתי, עבור קבוצה כמו מ.ס אשדוד.

כאמור, הודעה רשמית עוד טרם יש, ינשם לחצים גדולים מצד גורמים שונים לבטל את ההחלטה ולהשאיר את האצטדיון על כנו עד בנייה של אצטדיון חדש, ככל הנראה בתקופה הקרובה נראה את ההתפתחויות.