רשות הספורט העירונית בשיתוף עם מייסדי ארגון המטקות העירוני לקחו את הגימיק והפכו להפנינג קיץ אמיתי הכולל אירוע רב משתתפים מכל פינה בארץ.

בני חזקיה, סמנכ״ל רשות הספורט העירונית: "מדובר בהפנינג מטורף הן למשתתפים והן לצופים, עשרות פרסים, שתיה וארטיקים יחולקו גם לקהל הרחב שיצפה בטורניר, כמובן שבנוסף מדובר באירוע יוצא דופן המלווה במוסיקה קצבית והרבה אקשן. זו הזדמנות נהדרת להודות ל״ביג פאשן״, לאולמי ״טרויה״ ולחברת ״השבחת נכסים״ על החסות לאירוע".

צילום: רשות הספורט

כדי להסביר ולתת קצת רקע על תופעת המטקות הצוברת תאוצה שאלנו את אורן בן חמו, ממיסדי ארגון שחקני המטקות באשדוד וממארגני האירוע: 

כמה משתתפים יהיו? 

40-60 זוגות מצפים שיגדל תלוי בחופשות של המתמודדים

מה החלוקה בין גברים לנשים? 

40 זוגות גברים – 20 מעורב נשים/נשים או נשים/גברים

האם יש ילדים שמשתתפים? 

עדיין לא, אין מקצה, יש חשיבה למקצה ראווה. למעט אגם הלל, אשדודית בת 12, אלופת טניס היא משתתפת מן המניין בתחרות הבוגרים.

צילום: רשות הספורט

 מה הקריטריונים שלפיהם נבחר המנצח? 

מרחק 7 מטר בין המתחרים חובה / 2 כדורים לכל סט / זמן: 3 דקות: מס׳ המכות הרב ביותר מנצח (לפי ספירה) 

מה היה השיא עד כה?

352 מכות

מי ניצח בשנה שעברה והאם הוא ישתתף גם השנה? 

גילי אזרח ואריאל יניב, אריאל ישתתף גם השנה. גילי נמצא בחופשה. 

צילום: רשות הספורט

יורם אסרף, מנכ״ל רשות הספורט: "הספורט הימי באשדוד נמצאבעלייה מתמדת, יותר ויותר מתושבי אשדוד עוסקים בספורט עממי בסמוך לים, המטקות הוא הספורט הנפוץ ביותר על חופי אשדוד ואנו מברכים ותומכים בעליית המדרגה המקצועית שחווה הענף. מדובר בהפנינג שהצופה נהנה לא פחות מהמשתתף ואני ממליץ לתושבי אשדוד לבוא ולחוות". 

משה בוטרשוילי, המשנה לראש העיר ויו"ר רשות הספורט: "אני מברך את כל השותפים למיזם המוצלח הזה שהולך וגודל עם השנים ומגיע לשנה הרביעית, לנותני החסויות לעובדי הרשות ולכל מי שהתגייס למיזם המיוחד הזה". 

צילום: רשות הספורט