צילום: דוברות המשטרהבמסגרת הפעילות של המשטרה ומשרד התחבורה; נשקלו 61 משאיות, מתוכן 9 משאיות נאסרו לשימוש, ו-6 משאיות שהושבתו לאלתר הועברו למגרש אחסנה למשך 60 ימים.
כמו כן נרשמו 41 דוחות לנהגים בגין עבירות שונות כגון; טכוגרף לקוי, משקלי העמסה לא תקינים, אי חגירת חגורות בטיחות, רישיונות רכב שאינם בתוקף, נסיעה בשוליים ועוד.
במהלך הפעילות הבחינו השוטרים במשאית "פול טריילר" המועמסת במטען ; בבדיקה שביצעו השוטרים עלה כי המשאית והגרור בחריגת משקל- במשאית 26% ובגרור 29% מעל המותר, כמו כן נמצאו ליקויים בטיחותיים במשאית. הנהג, בשנות ה60 לחייו, תושב המרכז עוכב לחקירה, כמו כן השביתה המשטרה את המשאית והגרור לאלתר למשך 60 ימים ופסלה את רישיונו של הנהג, לא לפני שזימנה לחקירה בתחנת המשטרה גם את בעל החברה וקצין הבטיחות מתוקף אחריות שילוחית.
כיום המשאיות מהוות כ- 3.5% מסה"כ הנסועה, מעורבותם בתאונות דרכים קטלניות הינה פי 5 מחלקם מסה"כ הנסועה, במסגרת מיקוד האכיפה כנגד כלי רכב כבדים ומשלחיהם, עולה כי נרשמו בשנת 2017 למעלה מ- 17,000 דוחות בגין תקינות, בטיחות ועבירות נוספות, לציין כי חלה עלייה של 29% באכיפה ביחס לשנה מקבילה אשתקד.
צילום: דוברות המשטרה

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]