מנכ"ל WOW סקולי מוגנסן

 

"בעתיד אנחנו נשלם לך עבור הטיסה, אם תסכים לסמוך עלינו שנזמין עבורך חדר במלון", אומר מנכ"ל WOW סקולי מוגנסן.

חברות התעופה מציעות כיום ללקוחות גם שירותים כמו השכרת רכב והזמנת חדר בבית מלון. ההכנסות מהשירותים הנוספים הללו יכולים, בסופו של דבר, להיות בעלי ערך גבוה יותר לחברות התעופה מאשר גביית כסף על מושבים במטוס. כך, שבאופן תיאורטי, חברות כמו WOW  יוכלו לשלם ללקוחות על הטיסה ועדיין להרוויח כסף.

לדברי מוגנסן, הנוסעים שלהם תשלם חברת התעופה יהיו אלו שיהפכו את חברת התעופה לחלק אינטגרלי מחייהם בכל הקשור לנופש וטיסות לחו"ל.

לפני כחודשיים הודיע מנכ"ל WOW על פתיחת מכירות כרטיסי הטיסה בקו מתל אביב לאיסלנד, שיחל את פעילותו בספטמבר 2017. החברה פירסמה את מחירי הכרטיסים, והודיעה כי טיסה בכיוון אחד לאיסלנד תוצע החל ממחיר של 99 דולר. מאיסלנד יתאפשרו טיסות המשך למגוון יעדים. בנוסף, יוצעו טיסות מישראל (עם עצירה באיסלנד) במחירים של החל מ-149 דולר לניו יורק (ניוארק), בוסטון, בולטימור/וושינגטון די.סי, פיטסבורג, שיקגו, מונטריאול, טורונטו. כרטיסים שיחלו במחיר של 199 דולר יוצעו ליעדים כמו לוס אנגל'ס, סן פרנסיסקו ומיאמי.

 

גם בכירים בחברת התעופה ריינאייר אמרו בעבר שהם פועלים להתאים את המודל העסקי של חברת התעופה לרווחיה, בהנחה משותפת שהנסיעה במטוס הופכת לשירות תחבורה בסיסי יותר ויותר.

למעשה, כבר היום שולי הרווח של חברות התעופה הולכים ומצטמקים, וגם חברות התיירות וסוכנויות הנסיעות נשענות יותר על השירותים המשלימים – בטיסה ובשירותי הקרקע. עבור חברות התעופה העלות עבור בחירת מושב, תנאי כרטיס, חיבור לאינטרנט, חבילות בידור במטוס ומכירת מזון ומשקאות בטיסה הם מקורות הרווח, לצד השתלבות בשירותי קרקע נוספים כמו השכרות רכב, מכירת חבילות שיט בקרוזים ועוד.

 

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו