ארכיון

רשת גלובוס מקס היא אחת משלוש החברות המובילות בישראל בתחום הבידור והקולנוע והגדולה ביותר בארץ מבחינת היקף הפריסה. החברה מפעילה ומנהלת נכון לחודש יולי 2017, 11 מתחמי קולנוע בפריסה ארצית, עם 111 מסכים ו-12,758 כסאות.

לחברה מתחמי קולנוע בנהריה, קריון קרית ביאליק, חיפה, נתניה, כפר סבא, פתח תקווה, מודיעין, רחובות, אשדוד ובאר שבע. שתי מתחרותיה העיקריות של גלובוס מקס הן רשת סינמה סיטי ורשת יס פלאנט

בתחום זכויות ההפצה הרשת הינה המפיצה הבלעדית בישראל של אולפני הסרטים Warner Bros.,Universal Pictures ו-Paramount Pictures והשנה הפיצה בין היתר את שלושת להיטי הקולנוע הגדולים ביותר עד כה: וונדר וומן, מהיר ועצבני 8 וגנוב על העולם (מיניונים). פרט למכירת כרטיסי קולנוע והפצת סרטים, החברה עוסקת בהשכרת אולמות קולנוע ושטחים מסחריים למטרות שונות, ובמכירת מדיה (פרסום על מסכי קולנוע). 

לאחרונה, נקלעה הרשת לבעיה בתזרים המזומנים שלה, בעיה שנבעה ככל הנראה מניהול לקוי. החברה פנתה לבית המשפט בבקשה להקפאת הליכים.

מאז אמצע חודש יוני היא נמצאת בהליך הקפאת הליכים ומונו לה שלושה נאמנים: עו"ד אלונה בומגרטן, עו"ד גיל אורן ורו"ח בעז ברזלי. מאז תחילת ההקפאה פועלים הנאמנים לייצב את הפעילות ואף להרחיבה, אגב נקיטת צעדי התייעלות

לדברי נאמני הרשת, האתגר בייצוב הרשת הינו גדול ודומה למהלך שהתרחש בהקפאת ההליכים רשת הקמעונאות מגה: הרשת אינה הבעלים של נכסי הנדל"ן בהם הינה מקרינה את הסרטים אלא שוכרת את השטחים.

הגעתה לפירוק ללא מכירת הפעילות כעסק חי עלולה להשאיר את קופת הפירוק בסכום נמוך ביותר המשקף את ערכן של מכונות פופקורן משומשות ולכן המיקוד כעת הוא בשמירה על הרשת כעסק חי וזאת אגב השבחת הרשת ונקיטת צעדי התייעלות

במסגרת צעדי ההתייעלות נסגרו שני מתחמי בתי קולנוע מיושנים באשקלון ועפולה אשר סבלו מבעיות בתפעול מיזוג האוויר, ואף ברישוי עסקים ולא ניתן היה לשדרג את התשתיות שלהם.

במקביל, בסוף השבוע האחרון פתחו נאמני הרשת את מתחם בתי הקולנוע ה-11 שלה. מדובר במתחם מודרני ומשוכלל, מהיפים בארץ, שנפתח בקניון "חוצות כרמיאל".

המתחם מונה 6 אולמות קולנוע משוכללים על שטח של כ-1,500 מ"ר ומאפשר לכ-600 צופים ליהנות מחוויית צפייה מתקדמת. יצוין כי זהו מתחם בתי הקולנוע הראשון בעיר כרמיאל שנפתח בעיר לאחר שהמתחם האחרון שפעל בה נסגר לפני יותר מעשור

על פי הדיווח לבית המשפט, בכוונת הנאמנים לפתוח את חדר המידע ולנהל הליך מכירה החל מיום 25 ביולי, אלא אם עד יום זה תוגש על ידי בעלי המניות הצעה מחייבת שעיקרה פירעון מלוא חובות העבר של החברה, והנאמנים יסברו כי ההצעה על מכלול תנאיה ראויה ויש להביאה לאישור בית המשפט, אז יפנו הנאמנים בבקשה מתאימה למתן הוראות.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו