תיקים לבית הספר. צילום: מירב קריסטל

הקניות לקראת החזרה לבית הספר כבר בעיצומן והפריט היקר ביותר הוא הילקוט, ובטח כשמדובר ב"תיק אורתופדי" לכיתות הנמוכות.

ספקי התיקים מוציאים כל כמה שנים תיקים חדשים יותר משוכללים ויותר יקרים. 

יש ספקים שאומרים:"מי שקונה עכשיו עושה טעות. בעוד שבועיים המחירים יירדו".

הדגם החדש של קל גב:

הספק המוביל את השוק הוא קל גב, שמשווקת השנה שני דגמים חדשים: X בג  ו-X בג טרולי.
לצד דגם ותיק שלה - איי טרולי.
מדובר בילקוטים שמחיריהם נעים בין -359-200 שקל (תלוי היכן קונים) והמתחרים לא תמיד זולים יותר.

X בג הוא ילקוט בנפח 27 ליטר, מתרחב עם תא ששומר על קור או חום. החידוש העיקרי בתיק הוא מערכת הגב האורתופדית, בעלת פטנט עולמי חדש בולם זעזועים ומנדף זיעה. בנוסף לכך משקל התיק כולו קל במיוחד.

בנוסף, ניתן לקנות עבורו בנפרד עגלת נשיאה (טרולי) ולחבר אותה אליו. זוהי עגלה חדשה של קל גב העשויה מפולי קרבונט עם ידית נשיאה טלסקופית מאלומיניום. מחירה גבוה ממחיר העגלה ששווקה על ידי החברה עד כה.

לשם השוואה, מצאנו צילומים מ-2015 של הדגמים ש-X בג החליף אותם (אולטרה לייט X וטרולי לייט X). מחירם היה 199.90 שקל בקרביץ ו-259.90 שקל לתיק עם טרולי. כלומר, יש עליית מחירים במעבר מהדגם הישן לחדש.

למרות שנראה שהרשתות מקפידות לשמור על מחירים דומים, אפשר למצוא מציאות.

ניתן למצוא X בג ב-190 שקל, X בג טרולי ב-250 שקל ואיי טרולי ב-290 שקל.

הילקוט היקר ביותר: איי טרולי וסמארט טרולי

התיק היקר ביותר בחנויות כרגע הוא האיי טרולי  של קל גב. ילקוט בנפח 32 ליטר שמשולבת בו עגלת נשיאה טרולי (ידית ותחתית עם גלגלים). לצידו מודן מוכרת תיק יקר באותה מידה (פחות או יותר): סמארט טרולי, רק שהתפוצה שלו פחות רחבה.

 קל גב מציעה למכירה את איי טרולי באתר שלה בלא פחות מ-459 שקל. ברשתות הוא נמכר ב-359 שקל (קרביץ, אופיס דיפו) וב-299 שקל (כפר השעשועים בתל אביב, קרביץ החל מהשבוע).

לאיי טרולי יש כתפיות נשיאה נשלפות וניתן גם לנתק חלק הטרולי מהתיק. הניתוק בעצם מייצר שני תיקים: תיק בעל תא אחד + טרולי ותיק עם שלושה תאים ללא טרולי.

הזדמנויות ותיקים ב99 ₪ :

בחלק מהרשתות אפשר עדיין לקנות את הדגם הישן של מודן, אולטרה לייט X וטרולי לייט X, שכבר לא מיוצר. הוא נמכר בחנויות מסוימות במסגרת מלאי מהשנה שעברה.

בקרביץ ובכפר השעשועים מצאנו את אותו הדגם ב-239 שקל, בדיוק כמו מחיר הדגם החדש. אם כי באחד מסניפי קרביץ מצאנו אותו גם ב-199.90 שקל. ברשת טוענים שתיקים מהשנה שעברה החלו להימכר ב-139 שקל.

גרסת הטרולי של הדגם הישן נמכרת בסניף כפר השעשועים ב-289.90 שקל.

באופיס דיפו מוכרים דגמים ישנים של קל גב ב-99 שקל.

ברוב החנויות לא תמצאו שפע של מותגי תיקים. למשל, הרשתות הגדולות מחזיקות (כרגע) מגוון קטן מאוד של תיקי Cool של חברת טלבר פופ. גם תיקי מודן נדירים יותר מתיקי קל גב: חלק מהסניפים של כפר השעשועים ועידן 2000 בכלל לא מחזיקים בתיקי מודן. לעומת זאת, בסניף טויס אר אס בו אמרו לנו שלא מוכרים תיקי קל גב.

התיקים של ניקי (Nici), שמשווקת חברת גרופי, נמכרים גם הם בסביבות 349-249 שקל. אך דגם מהשנה שעברה, נמכר בחנות כפר השעשועים בתל אביב ב-179.90 שקל וב-169.90 שקל.

באופיס דיפו דגם ישן של ניקי נמכר ב-99 שקל.

בכפר השעשועים מצאנו דגם סופר לייט (Super Light) של המותג Cool של טלבר פופ שנמכר ב-179.90 שקל.

סמארט טרול Cool של טלבר פופ נמכר בקרביץ ב-269.90 שקל וכך גם בטויס אר אס, אם כי כעת דגם בעיצוב כדורגל / כדורסל נמכר בטויס אר אס במבצע ב-199.90 שקל.

העגלה החדשה של קל גב

בקל גב השיקו עגלת נשיאה (טרולי) חדשה שניתנת לקנייה בנפרד מהילקוט. מחירה: 70-65 שקל, לעומת עגלת הנשיאה הקודמת שנמכרת ב-40-30 שקל.

לטענתם, הסיבה שהעגלה החדשה יקרה יותר מהקודמת משום שהיא חזקה בהרבה, עמידה יותר ועשויה מפולי קרבונט עם ידית אלומיניום. "אין פה השוואה של עגבניה לעגבניה", אמר לנו חיים גולדשטיין מקל גב: "בנוסף, עדיין אפשר להשיג את העגלה הקודמת בחנויות. אנחנו עדיין מספקים אותה. העגלה הקודמת נמכרה לרשתות ב-29 שקל והנוכחית ב-36 שקל".

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו