תנועת "ישראל חופשית" יוצאת במהלך לקידום הפעלתם של קווי תחבורה ציבורית בסופי השבוע בערים בעלות רוב חילוני בישראל בתוך שלושה חודשים. הכינוס הראשון ייערך ביום ה', 27.7.17 בבר "זה" – חוף הקשתות 12 בשעה 20:00 באשדוד.

אשדוד נבחרה כעיר הראשונה מבין 11 ערים שעלתה בהן דרישה גורפת להפעלת תחבורה ציבורית בסופי שבוע ושאנחנו מקיימים בה פעילות.

בין היתר בכינוס ייערך מיפוי של צרכי הציבור בנושא מבחינת תוואי הקווים ועבודת שטח לרתימתם של ראשי רשויות לקידום הסוגיה, כאשר המטרה היא שגם התושבים המקומיים יפעילו לחץ על ראשי עריהם במטרה שאלה יפעלו לסבסוד קווי תחבורה ציבורית בסופי שבוע. בנוסף, נדבר על הפתרונות שמונחים כבר היום על שולחן הכנסת, על החלופות האפשרויות לתחבורה שיתופית באשדוד ועוד.

צילום: פייסבוק

אייל אקרמן, מנהל מרכז "תשתית" להכשרות וליזמות אזרחית‏ בישראל חופשית: "המיזם באשדוד הוא חלק ממהלך ארצי רחב אמנם, אבל אשדוד היא העיר הראשונה מבין 11 ערים נוספות שעלתה בה דרישה גורפת להפעלת תחבורה ציבורית בשבת.

אנו רואים כי יש ביקוש הולך וגדל להפעלת תחבורה ציבורית בסופי שבוע ובחגים, ומתכוונים להפעיל את מלוא הלחץ בהקשר זה גם ברמה המקומית, בין היתר באמצעות שיתוף הפעולה של פעילי קורסי ההכשרות של ישראל חופשית באשדוד ותומכים נוספים".

 עוד מציין מתנועת ישראל חופשית, "חשוב לדעת שכשאנחנו מדברים על תחבורה ציבורית בשישי בערב ובשבת אנחנו לא מדברים על תחבורה ציבורית כמו בימי חול, אלא על משהו מצומצם הרבה יותר, שמשרת בעיקר את הפנאי ולא את מרכזי התעסוקה והמסחר.

כלומר - במקום שאוטובוסים יקחו אותנו למקומות העבודה ברחבי העיר, יהיו אוטובוסים שיקחו אותנו לים ולפארק בשבת או לתל אביב בשישי בערב, וחלילה אם צריך - אז גם לבית החולים הקרוב.

איפה ומתי?
בר ״זה״, חוף הקשתות 12 אשדוד
20:00


מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו