צילום: דוברות עיריית אשדוד

השבוע התקיים באשדוד מפגש ראשון של פורום מנהלי רכש של חברות גדולות באשדוד מתחומי הטכנולוגיה, התעשייה התהליכית, שירותים ומוסדות כדוגמת אלתא, אדמה מכתשים, אלבטק, נמל אשדוד, חמת ועוד. במפגש דנו המנהלים על הדרכים לשיתוף פעולה שיביא לתמיכה בפיתוח התעשייה והעסקים הקטנים והבינוניים בעיר. 

המשתתפים קיבלו סקירה על תכניות הפיתוח הכלכלי של העירייה, על הכלים שמציע משרד הכלכלה והתעשייה באמצעות סניף מעוף באשדוד וסיפרו על האתגרים שלהם כמובילי מערך הרכש באשדוד, כגון חובת עבודה לפי חוק המכרזים, אתגרים ניהוליים, טכנולוגיות של ספקים בעיר ועוד.

הפורום יצא עם חמש יוזמות עיקריות לשת"פ: 1. יצירת שיתופי פעולה בין עסקים קטנים ליצירת אשכול של קבלנים משתפי פעולה 2. חשיפה והמלצה של מנהלי הרכש זה לזה על עסקים מובילים בעיר 3.

פיתוח הסטנדרטים של העסקים הקטנים והבינוניים והתאמתם לדרישות האיכות של החברות המובילות באשדוד. 4. חיפוש דרכים לשלב את תעשיית ההייטק בתעשיית המסורתית והכנסה של חדשנות טכנולוגית לעסקים. 5. למידה הדדית והכשרה של בעלי מקצוע ספציפיים מצד הלקוחות והספקים. 

ארז לוי, מנחה הפורום, פתח את המפגש והתייחס ליכולת של החברות המובילות בעיר אשדוד לקדם ולתמוך בעסקים הקטנים והבינוניים: "סביב השולחן יושב רכש במאות מיליונים, אם לא מיליארדים.

זה כוח עצום שיכול לקדם את התעשייה בארץ, בדרום ובאשדוד". לפעמים תפקידו של הלקוח הוא לתת הזדמנות, לכוון ולהשקיע כדי שיוכלו להתפתח סביבו מאגרי ספקים מובילים. כמו כל השקעה בסוף המרוויח הוא זה שהשקיע.  

ד"ר סמדר איצקוביץ, ראש אגף פיתוח תעשייה וחדשנות בעיריית אשדוד, סקרה את המהלכים שנעשים לטובת פיתוח כלכלי, בדגש על יזמות, חדשנות וטכנולוגיה, כמו הקמת מעבדה בינלאומיתAshdod Living Lab Transportation  בשת"פ אוני' MIT, והחברות מובילאיי ומייקרוסופט, מינוף תשתיות REWAY ופיתוח סביבת עבודה סביב נושא תחבורה ציבורית חכמה לעסקים קטנים, בינוניים וגדולים.

כמו כן התייחסה למהלכים נוספים שהאגף מקדם ביצירת משרות חדשות לתושבי העיר, פעילות המרכזים להאצת חברות סטארט-אפ, חיזוק התעשייה המסורתית באמצעות שילוב מחקר ופיתוח ועידוד רכש מקומי בקרב עסקים בעיר. 

אפי מחלב, מנהל מעוף אשכול דרום, סיפר מדוע חשוב להקים פורום מנהלי רכש באשדוד: "הפורומים הקיימים היום בערים השונות בישראל, ובייחוד בדרום, מצליחים להוכיח פעם אחר פעם את תרומתם הרבה לעסקים הקטנים והבינוניים וכך לתרום לכלכלה ולשוק המקומי.

שיתופי פעולה בין חברות גדולות במשק הם אמצעי לתמוך בעסקים נוספים ובתחומי התעשייה השונים. מדובר בקשרים מהם נהנים גם מנהלי הרכש המקבלים ספקים מעולים וגם החברות הקטנות המקבלות הזדמנות לעבוד מול חברות ענק". 

מנהלי רכש של חברות נוספות באשדוד, המעוניינים להצטרף לשולחן העגול, מוזמנים ליצור קשר עם שלומית שוחט, מנהלת פרויקטים באגף לפיתוח תעשייה: 08-9568132 או במייל: [email protected] 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו