שאול בן שמחון ז"למערכת אשדוד נט מרכינה ראש עם פטירתו של שאול בן שמחון, ממקימי העיר אשדוד ובוניה, אביו של עורך ומו"ל אתר אשדוד נט ורשת ישראל נט אייל בן שמחון.

בן שמחון נולד בשנת 1929, עלה לארץ באוגוסט 1948, התגייס לצה"ל ושרת בגדוד השמיני של חטיבת הנגב.

בשנת 1956 נשלח בן שמחון ע"י דוד בן גוריון להקים את העיר אשדוד והיה המזכיר הראשון של מועצת הפועלים.

תיעוד נדיר משנת 1960

בן שמחון הוביל את חידוש חגיגות המימונה החל בשנת 1965. הוא יזם את הקונגרס העולמי של יוצאי מרוקו, שהתכנס לראשונה ב-1972, ואת הקמת הארגון העולמי של יוצאי צפון אפריקה.

לאחר פרישתו ממועצת הפועלים, יצא שאול לשליחות באפריקה, שם נפצע בתאונה. בשובו לארץ כיהן כחבר הוועדה המרכזת של ההסתדרות. הוא ייזכר לא רק כמזכיר מועצת הפועלים הראשון כאן, אלא גם ובעיקר כמנהיג של אשדוד בשנותיה הראשונות. 

כפעיל חברתי הוא גייס אלפי מלגות לימודים מלאות לסטודנטים, פעל לשיקום אסירים, נלחם למען עיירות הפיתוח והקיפוח, הקים את בית האבות הראשון באשדוד, יזם כנס שורשים עולמי אליו הגיעו אלפים מכל קצוות העולם והיריעה קצרה מלתאר את פעילותו למען קידום החברה בישראל. על פעילותו זו העניק לו הנשיא שמעון פרס את אות ישראל היפה כיקיר הארץ. השנה הוא היה המעומד הבולט לקבל את פרס ישראל למפעל חיים.

לפני כחודש, ביוני 2017, חולק באוניברסיטת בן גוריון פרס שאול בן שמחון בפעם הראשונה, זאת כהוקרה על פועלו למען המדינה, הוחלט להעניק את הפרס על שמו בכל שנה. השנה התקיים הטקס בנוכחות בכירי האקדמיה בארץ, שם סופר בקצרה סיפור חייו של של בן שמחון. 

שאול בן שמחון ז"ל מקבל את אות יקיר ישראל מהנשיא שמעון פרס ז"ל

שאול בן שמחון קיבל את אות יקיר ישראל היפה בבית הנשיא בשנת 2012 שמעון פרס ז"ל הנשיא המכהן אז אמר בעת הענקת הפרס: "אני שמח שזכיתי להיות זה שמעניק לך את הפרס, מי כמוני יודע שאין ראוי ממך לקבל אותו... אפילו הפרס יתקשה לשקף את תרומתך האדירה למדינת ישראל...". הנשיא חיבק והוסיף: "יש עוד פרס שלא קיבלת והייתי שמח להעניק לך אותו, וזהו פרס החבר המצטיין".

האזינו כאן לסיפור חייו כפי שסופר בטקס הענקת הפרס:

שאול בן שמחון הובא למנוחות בחלקת יקירי העיר בבית העלמין באשדוד

המשפחה יושבת שבעה ברחוב רחל אימנו 20 אשדוד רובע טו.

מערכת אשדוד נט שולחת תנחומים כנים למשפחה, שלא תדעו עוד צער.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו