צילום: באדיבות המשפחה
12 שעות מטלטלות עברו על נלי שטיינפאיר מאשדוד: בערב הודעה פתאומית על מותו הטרגי של בנה, למחרת בבוקר נולד לה נכד. הדרמה המזעזעת, שבצידה גם שמחה, החלה להתגלגל שלשום אחר הצהריים.
גיא שטיינפאיר (14) שסיים כיתה ח', עזר לאמו נלי בעבודתה בבית גיל הזהב לניצולי שואה, כחלק מעיסוקיו בחופש הגדול. מאוחר יותר נסע לבית אחיו הגדול פאבל (28). לקראת ערב נפרד גיא מאחיו ויצא לבלות עם חברים.
הם עלו על גג בניין בן 20 קומות בעיר כדי להשקיף על הנוף. מעדויות החברים עולה כי גיא נשען על תורן התראה למטוסים שנמצא על הגג, וכתוצאה מכך התחשמל. הנערים המבועתים משכו אותו, והזעיקו עזרה. צוות הצלה שהגיע למקום ביצע בו ניסיונות החייאה, אך לבסוף נקבע מותו.
"חזרתי הביתה מהעבודה, וגיא עוד לא הגיע", סיפרה אתמול האם נלי ל"ידיעות אחרונות". "בעלי בדיוק התעורר משינה ואז, בערך ב־7:30 בערב, מישהו צילצל בדלת. פתחתי. עמדה שם שוטרת".
"את אמא של גיא?" היא שאלה. "כן, קרה לו משהו?; "כן, משהו לא טוב", השיבה השוטרת; "הוא לפחות בחיים?" שאלה האמא בחרדה, והתשובה היכתה בה: "לא".
כשעתיים וחצי לאחר מכן היא זיהתה את גופתו במכון לרפואה משפטית באבו־כביר. זמן קצר לאחר מכן קיבלה טלפון: בנך פאבל בחדר לידה עם אשתו מרינה. האם מיהרה לבית־החולים קפלן. "ליוויתי את מרינה לאורך כל הלידה", סיפרה. אתמול בבוקר, כ־12 שעות לאחר שבנה הצעיר נהרג, היא חבקה נכד רביעי. יש לה בן נוסף, אדי (23).
משטרת מרחב לכיש פתחה בחקירה נגד חברת האחזקה של הבניין שבו אירע האסון. בין היתר נבדק מדוע הגג היה פתוח, האם התורן היה אמור להיות מגודר והאם היה צריך להיות לצידו שלט אזהרה. האם נלי אמרה אמש: "אני עדיין לא מעכלת את האסון. קרה כאן מחדל ואני אני דורשת תשובות".
היא סיפרה שגיא היה תלמיד מצטיין: "הציונים שלו היו טובים מאוד, וכך גם המשמעת וההתנהגות. גיא היה ילד מקסים ומאושר, ילד של בית".
צילום: באדיבות המשפחה
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו