צילום: רשות הספורט

עמותת דרקון הזהב עוסקת בקידום ובהדרכת אומנות הלחימה טאקוונדו אולימפי בעיר אשדוד ובסביבתה, בקרב ילדים החל מגיל 4, נערים ונערות, ומבוגרים, זאת במסגרת מעל עשרה סניפים, בהם מתאמנים תלמידי המועדון.

בנוסף, המועדון מציע שיעורי הגנה עצמית בענפים רבים כמו למשל ג'יט קון דו, סדנאות העשרה וכן אימונים אינטנסיביים למצטיינים, במסגרת נבחרת הטאקוונדו של דרקון הזהב.

דמיאן מינה, המשמש כמנהלו המקצועי של המועדון, הינו מאמן טאקוונדו מוסמך וכן מדריך אומנויות לחימה בשיטות שונות. מינה מסביר כי התחרות הייתה חשובה עבור מאות תלמידי טאקוונדו השייכים למועדון, ששואפים להשתפר בתחום הקרבי.

זאת לאחר הישגים בולטים של נבחרת המועדון (זכייה במקומות ראשון, שני ושלישי) באליפות ישראל לנוער וקדטים וגם באליפות בוגרים וווטרנים.

אמיליאנו מינה, אחיו של דמיאן, אף הוא מדריך בכיר בטאקוונדו ומאמן כיום מעל מאתיים תלמידים בסניפיו השונים של המועדון: "אני שמח שבזכות עבודה קשה ותמיכה מרשות הספורט באשדוד, הצלחנו לארגן אירוע ברמה גבוהה עבור התלמידים שלנו".

האליפות התקיימה בהיכל הספורט של בית הספר מקיף ד', ובנוסף למתאמנים האשדודים, הגיעו לתחרות תלמידים מסניפים שונים כמו ניצן, שפיר, ברכיה ומועצה חוף אשקלון.

דמיאן מינה: "אני רוצה להודות לרשות הספורט על התמיכה ולברך את יורם אסרף, מנכ"ל רשות הספורט, ואת בני חזקיה, הסמנכ"ל, על פועלם למען קידום הספורט באשדוד.

בני דאג להיות מעורב בפרטי האירוע כדי שהכל יצא מושלם, וגם השתתף בטקס הפתיחה. בנוסף חשוב לי להודות למנהלי המתנ"סים באשדוד ולרכזים אשר מעודדים את הקידום של ענף הטאקוונדו, תומכים בעבודתם של מדריכי דרקון הזהב ומכירים בחשיבות בקיום אירועים מסוג הזה".

מקומות האימון של מועדון דרקון הזהב: מתנ"ס ה' , מתנ"ס יא', מתנ"ס עוזיאל, מתנ"ס בית לברון, בית ספר יח"ד, בית ספר הקריה, בית ספר היובל, מתנ"ס אחווה, מתנ"ס שפיר, מושב ברכיה, מתנ"ס ניצן במועצה חוף אשקלון.

צילום: רשות הספורט